galaxy s22 ultra

Exynos 2200 vs Snapdragon v Samsung Galaxy S22 Ultra: Benchmark prezradil, ktorá verzia je výkonnejšia

Výsledky sú pomerne prekvapujúce. Pripomeňme však, že to nie je len čistý výkon, na čom pri čipsete záleží.

Rad Galaxy S22 je k nám každým dňom bližšie a bližšie. Očakávané odhalenie troch vlajkových modelov spoločnosti Samsung má byť naplánované na 9. februára, čiže už o o 5 dní. Predstavené nám budú tri zariadenia, a to Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Ako tomu už býva zvykom, smartfóny prídu v dvoch variantoch odlišujúcich sa procesorom. Zatiaľ čo u nás, v Európe, bude k dispozícii verzia s čipom Exynos 2200, v USA si budú užívať výhody Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu.

Za posledné roky sme si mohli medzi dvoma verziami všimnúť markantné rozdiely v neprospech Samsungu. Exynos býval zväčša menej výkonný, spájal sa s vyššími prevádzkovými teplotami a slabšou výdržou. Tento rok tomu však má byť inak.

Exynos 2200 je založený na špičkovom výrobnom procese a dokonca prichádza s grafickým čipom od spoločnosti AMD, ktorý má posunúť zážitok z mobilného gamingu na úplne novú úroveň. Podrobnejšie sme sa mu venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete na tomto linku.

Galaxy S22 Ultra: Exynos vs Snapdragon

Najvyšší z pripravovaných modelov, Galaxy S22 Ultra, si to namieril do renomovaného benchmarku GeekBench v oboch chystaných verziách. Na mnohých počudovanie Exynos prekonal Snapdragon 8 Gen 1 v testovaní na jedno jadro (1 226 oproti 1 168). V testovaní na viac jadier však svojho konkurenta prekonať nedokázal. Snapdragon 8 Gen 1 skóroval 3 508 bodov, Exynos zase 3 462 bodov, informuje GSMArena.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Ide o pomerne prekvapujúce výsledky, nakoľko najsilnejšou stránkou čipsetu od Samsungu nie je čistý výkon, ale skôr výkon AI a GPU. Hoci v testovaní na viac jadier skóroval menej ako alternatíva od Qualcommu, rozdiel je to skutočne minimálny.

Nie je to však len sila, na čom pri čipsete záleží. Kľúčová je aj energetická efektivita, respektíve prístup k batérii, či prevádzková teplota. Vieme, že Snapdragon 8 Gen 1 mal s teplotami mierny problém. Dúfajme, že Exynos 2200 sa takýmto problémom trápiť nebude. Koniec koncov, to zistíme už onedlho.

Rad Galaxy S22 bude oficiálne predstavený už 9. februára. Prehľad očakávaných špecifikácií všetkých troch pripravovaných zariadení sme vám priblížili v tomto článku.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať