instagram

Instagram chystá zmeny v krátkych videách, budú dlhšie

Limit má stúpnuť na 90 sekúnd.

Po vzostupe TikToku spustila sociálna sieť Instagram vlastnú obdobu krátkych videí, ktoré nazvala Reels. V našej lokalizácii sú známe ako Filmové pásy. Obľúbený obsahový formát sa od roku 2020 stále vyvíja a zdá sa, že ho čaká ďalšia zmena.

Reverzný inžinier Alessandro Paluzzi, ktorý pravidelne pátra po ešte nevydaných funkciách sociálnej siete Instagram najnovšie zistil, že používatelia budú môcť tvoriť krátke videá s dĺžkou až 90 sekúnd.

Snímka obrazovky zverejnená Paluzzim ukazuje, že v rozhraní aplikácie pribudne prepínač, ktorý umožní natočiť krátke video nad súčasný rámec, ktorý je ohraničený 60 sekundami.

instagram
Foto: Alessandro Paluzzi

O tom, čo je „krátke video“, by sa dala viesť diskusia. V nedávnej minulosti boli Reels skutočne krátke. Zo začiatku bol k dispozícii iba 15-sekundový limit, ktorý sa neskôr zdvojnásobil. Ani pri tom však nezostalo. V júli minulého roka sa maximálna dĺžka záznamu opäť zdvojnásobila, a to na 60 sekúnd.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Instagram predĺženie krátkych videí zatiaľ neavizoval. Nevieme teda, kedy približne sa dostanú do bežnej používateľskej praxe. Hoci má Alessandro Paluzzi na tričku niekoľko spoľahlivých predikcií, na potvrdenie funkcionality si musíme počkať.

3D avatar aj na Instagrame

Od roku 2019 si môžu ľudia na Facebooku vytvárať akúsi digitálnu verziu svojho ja, trojrozmernú virtuálnu postavičku, ktorá zodpovedá ich vzhľadu. Vybrať si môžu napríklad farbu pleti, typ účesu, farbu očí a v neposlednom rade oblečenie a ďalšie doplnky ako okuliare a podobne.

3D avatary z Facebooku konečne pricestovali aj na Instagram. Žiaľ, podpora sa týka iba vybraných oblastí sveta, menovite Spojených štátov, Kanady a Mexika. Je len otázkou času, kedy sa dostanú do ďalších krajín. Chvíľu to ale určite potrvá.

Svoje trojrozmerné postavičky môžu používatelia pridávať do príbehov alebo ich používať v priamych správach v rámci komunikácie.