OnePlus 10 Pro sa vraj za hranice Číny dostane v polovici marca. Pôjde o globálny debut?

Oficiálny dátum by nám mal výrobca prezradiť počas predstavenia modelu Nord CE 2, ktoré je nastavené na 17. februára.

Podobne ako Xiaomi, aj OnePlus celkom trvá pretlačiť svoju najnovšiu vlajkovú loď za hranice Číny. Dlhé čakanie sa zrejme už čoskoro skončí. Podľa novej správy od 91Mobiles, na ktorú upozornila publikácia Android Authority, by sa OnePlus 10 Pro mohol už o mesiac dopracovať do Indie (a možno aj ďalšie trhy).

OnePlus tento rok zvolil pomerne kruióznu stratégiu. Zvyčajne varianty s prívlastkom “Pro” sprevádza základný model, no tentokrát nie.

Hoci zatiaľ nie je isté, kedy sa nám ukáže štandardný OnePlus 10, špekuluje sa, že jeho výkonnejší súrodenec sa za hranice Číny dopracuje 15. alebo 16. marca. Oficiálny dátum by nám mal výrobca prezradiť počas predstavenia modelu Nord CE 2, ktoré je nastavené na 17. februára. Zatiaľ nie je isté, či pôjde o debut pre globálny trh. Vylúčené to však nie je.

oneplus 10 Pro
Foto: OnePlus

OnePlus 10 Pro: Špecifikácie

OnePlus 10 Pro skutočne má čo ponúknuť. Jeho prednú stranu pokrýva 6,7-palcový AMOLED displej s rozlíšením QHD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, pričom zabudnúť nemôžeme ani na druhú generáciu technológie LTPO. O ochranu panelu sa stará vrstva Gorilla Glass Victus.

TIP REDAKCIE
86 % za 10 minút? Izraelská firma ukázala nový typ batérie pre elektromobily!

Interiér zariadenia vypĺňa špičkový čipset Snapdragon 8 Gen 1, ktorý spolupracuje s 8 až 12 GB operačnej pamäte typu LPDDR5 a 128 až 256 GB rýchleho UFS 3.1 úložiska. Aby ste z čipsetu dokázali vymačkať maximum, výrobca vybavil smartfón funkciou Hyperboost, ktorá ho prinúti pracovať na najvyšších frekvenciách. Vnútro zastrešuje batéria s kapacitou 5 000 mAh a podporou pre 80 W drôtové a 50 W bezdrôtové nabíjanie.

oneplus 10 pro
Foto: OnePlus

Čo sa týka optiky, OnePlus zvolil 48 Mpx hlavný snímač obrazu s clonou f/1.8, 8 Mpx teleobjektív s clonou f/2.4 a podporou pre až 3,3-násobný zoom bez ujmy na kvalite a napokon 50 Mpx ultraširokouhlý senzor s clonou f/2.2.

Zatiaľ nie je isté, za aké ceny sa bude OnePlus 10 Pro predávať mimo Číny. Tam je dostupný za ceny 650 € (8/128 GB), 690 € (8/256 GB) a 730 € (12/256 GB). Ide o hodnoty prepočítané z čínskych jüanov, čiže nemusia presne zodpovedať finálnym maloobchodným cenám na našom trhu.

Podrobne sme sa smartfónu venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.