Už na jeseň? Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 4000 sú na ceste k nám!

Svoje karty má vraj ešte tento rok uviesť na trh aj konkurenčné AMD. Jej modely Radeon RX 7000 by mali prísť niekedy počas štvrtého kvartálu.

Hoci svet ešte stále dopláca na dopláca na nedostatok čipov, spoločnosti sa snažia napriek všetkej nepriazni tlačiť nové produkty smerom k zákazníkom. Platí to aj pre NVIDIU, o ktorej sa dozvedáme veľmi zaujímavú informáciu. Jej nové grafické karty založené na architektúre prezývanej Lovelace vraj dorazia ešte pred koncom tohto roka.

Ako píše český server cnews.cz, Lovelace je (bude) len akousi nadstavbou aktuálnej architektúry Ampere. V rámci výkonu sa však aj napriek tomu môžeme dočkať citeľných vylepšení, a to vďaka použitiu pokročilejšieho 5 nm výrobnému procesu spoločnosti TSMC. Taktiež sa nevylučuje ani navýšenie spotreby, čo je ďalší indikátor vyššieho výkonu.

Nové GeForce RTX vraj dorazia v septembri

NVIDIA zatiaľ presný dátum vydania novej generácie grafických kariet, menovite GeForce RTX 4000, neoznámila. Podľa informátora, ktorý vystupuje ako Greymon55, však prídu už na jeseň, konkrétne v septembri, čo je správa, ktorá poteší nejedného PC nadšenca. Samozrejme, nakoľko nejde o oficiálnu informáciu, odporúčame vám ju brať s patričnou rezervou.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?

Svoje karty má vraj ešte tento rok uviesť na trh aj konkurenčné AMD. Jej modely Radeon RX 7000 by mali prísť niekedy počas štvrtého kvartálu, čiže je možné, že ešte neskôr ako NVIDIA.