Battlefield 2042 schytáva jednu ranu za druhou: Petícia za návrat peňazí má už 200 000 podpisov!

Nie je isté, či EA ustúpi a skutočne vráti hráčom investované peniaze. 200 tisíc ľudí to zatiaľ nedokázalo.

Battlefield 2042 rozhodne nepatrí medzi tie úspešnejšie projekty herného štúdia EA. Obrovská masa nespokojných zákazníkov žiada návrat peňazí, ktoré do hry investovali s veľkými očakávaniami. Vznikli dokonca aj petície, z ktorých jedna nedávno prekonala priam alarmujúci míľnik.

Predmetná petícia prebieha prostredníctvom známej domény change.org. V čase písania tohto článku ju podpísalo už takmer 203 tisíc ľudí. Jej popis Battlefield 2042 označuje za výsmech každému, kto si hru zakúpil.

Battlefield 2042 sa jeden čas predával za akciovú cenu 35 eur, teraz je späť na sume 60 eur. Kľúčový je však princíp.

Zo 100 000 na menej ako 2 000

Prečo titul neuspel? Hráči sa sťažujú predovšetkým na nemalé množstvo chýb, problémové servery a nedostatok obsahu. Tieto a ďalšie faktory zapríčinili, že sa počet aktívnych hráčov v priebehu len troch mesiacov znížil zo 100 000 na menej ako 2000.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Obrovskú vlnu nespokojnosti si možno všimnúť aj v prostredí platformy Steam. Nedávne recenzie sú už týždne “extrémne záporné”. Celkovo sú recenzie “skôr záporné”. Problémom je, že tento výsledok bol vyhodnotený z názorov vyše 96 tisíc hráčov.

Nie je isté, či EA ustúpi a skutočne vráti hráčom investované peniaze. 200 tisíc ľudí to zatiaľ nedokázalo. Uvidíme, či sa niečo zmení po tom, ako petícia dosiahne svoj cieľ, ktorý bol nastavený na 300 tisíc podpisov.