oneplus 10 pro

OnePlus 10 Pro oficiálne: Prvotriedny výkon si najskôr užijú zákazníci v Číne

OnePlus 10 Pro prichádza sám, v Európe si naň musíme počkať.

Spoločnosť OnePlus oficiálne predstavila svoj nový vlajkový smartfón. Model OnePlus 10 Pro prichádza na trh o niečo skôr než jeho predchádzajúca generácia, ktorá bola ohlásená vlani v marci. Zaujímavosťou tiež je, že výrobca ukázal iba jeden smartfón, dostupnejší typ OnePlus 10 nepredstavil.

Ako bolo známe už skôr, OnePlus 10 Pro absolvoval premiéru na domácom čínskom trhu. Podrobnosti o medzinárodnej dostupnosti v tejto chvíli nepoznáme, zariadenie sa ale bude predávať aj na európskom trhu. Objaviť sa u nás môže neskôr, možno v marci alebo apríli.

V každom prípade sa OnePlus 10 Pro javí ako kvalitné mobilné zariadenie hodné nálepky vlajkovej triedy roku 2022. Výkonný čipset, rýchly displej či univerzálne fotoaparáty výrobca zabalil do svojského dizajnu, ktorý reprezentuje masívny foto modul na zadnej strane.

oneplus
Foto: OnePlus

Na prednej strane sa vyníma 6,7-palcový AMOLED displej s QHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Vyrobený je technológiou LTPO 2. generácie. Vďaka tomu môže prispôsobovať frekvenciu obnovovania obrazu podľa zobrazovaného obsahu, a to v rozmedzí od 1 do 120 Hz.

Obrazovku chráni sklo Gorilla Glass Victus, nechýba štandard HDR10+, maximálny jas 1300 nitov (peak) a malý otvor, v ktorom sídli 32 Mpx kamera so svetelnosťou f/2.2. Kvalitu zobrazovacích schopností podporila duálna kalibrácia farieb, ktorá prebehla v dvoch úrovniach: pri nízkom a zároveň vysokom jase obrazovky.

OnePlus 10 Pro sa, ako inak, spolieha na najnovší čipset od Qualcommu, model Snapdragon 8 Gen 1. Spojený je s 8/12 GB LPDDR5 RAM a 128/256 GB úložiskom UFS 3.1. Novinkou je funkcia Hyperboost, ktorá prinúti procesor pracovať na najvyšších frekvenciách.

V tomto bode výrobca myslel na hráčov hier, ktorým sa môže čo možno najvyšší výkon hodiť. Aby sa predišlo prehrievaniu, súčasťou smartfónu je vylepšený systém chladenia s plochou 340 cm2.

oneplus 10 pro
Foto: OnePlus

Zásobník energie má kapacitu 5000 mAh. Podporuje 80 W drôtové, 50 W bezdrôtové a reverzné nabíjanie technológiou materskej firmy Oppo (Super VOOC). Dobrou správou je že súčasťou balenia je aj 80 W adaptér a USB-C kábel (aspoň v Číne).

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Samsung Galaxy A52 5G získava aktualizáciu na Android 12!

V oblasti fotoaparátov zostalo pár vecí po starom. Hlavný a fotoaparát s optickým priblížením novinka prevzala z predchádzajúcej generácie OnePlus 9 Pro. Máme tu teda 48 Mpx snímač o veľkosti 1/1.43″. Dostupná je svetelnosť f/1.8, optická stabilizácia obrazu a zaostrovanie laserom.

Teleobjektív so svetelnosťou f/2.4 spolupracuje s 8 Mpx snímačom. Zvládne optickú stabilizáciu aj 3,3-násobné priblíženie bez straty kvality. Novinkou je ultraširoký fotoaparát s rozlíšením 50 Mpx a clonou f/2.2 (veľkosť 1/2.76″). Dokáže pokryť až 150° zorné pole. V predvolenom nastavení ale sníma v štandardnejšom formáte 110° so softvérovou korekciou skreslenia.

Štvrtý fotoaparát výrobca zo zostavy vyhodil. Miesto pôvodnej 2 Mpx monochromatickej kamery obsadil prstenec s LED bleskom. Figuruje na ňom označenie „P2D 50T“, nie je však známe, čo presne znamená.

oneplus 10 Pro
Foto: OnePlus

10 Pro je prvým smartfónom OnePlus, ktorý pri všetkých troch fotoaparátoch ponúka 10-bitovú hĺbku farieb. Manuálny režim Hasselblad Pro vykúzli 12-bitové RAW snímky, opäť zo všetkých zadných fotoaparátov. Manuálny režim sprevádza aj nahrávanie videa. Používateľ si môže upraviť ISO, rýchlosť uzávierky a ďalšie nastavenia.

Softvérovú stránku zabezpečuje Android 12 uzavretý v nadstavbe ColorOS 12.1. Ide o riešenie od Oppo. Verzia určená pre medzinárodné publikum ponúkne rozhranie OxygenOS 12. Oba systémy sú však viac-menej podobné, ich vývoj prebieha pod jednou strechou. Rozdielne označenia sú skôr výsledkom marketingu ako odlišností vo funkčnosti.

Z ostatnej výbavy uvedieme stereo reproduktory, WiFi 6, Bluetooth 5.2, pozičné systém GPS a spol., optický snímač odtlačkov v obrazovke, NFC, kodeky A2DP a aptX HD. Len pre istotu dodáme, že slot na pamäťové karty a 3,5 mm jack chýba.

OnePlus 10 Pro sa začne predávať v Číne 13. januára 2022 v čiernej a zelenej farbe. Na oko nižšie ceny vás tešiť nemusia, prislúchajú čínskemu trhu. V Európe bude smartfón stáť viac.

  • 8/128 GB – 650 eur (po prepočte)
  • 8/256 GB – 692 eur (po prepočte)
  • 12/256 GB – 733 eur (po prepočte)

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať