iPod Touch oslávil 1 000 dní od debutu: Dočkáme sa niekedy nového rozšírenia?

iPod Touch nie je jediným produktovým radom, ktorý dychtivo čaká na nového člena. Pomerne staré sú aj slúchadlá AirPods Pro, ktoré debutovali ešte v októbri 2019.

Ak patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple alebo sa aspoň zaujímate o jej produkty, zrejme ste aspoň zaregistrovali existenciu zariadenia s názvom iPod Touch. Je kompaktné a náramne pripomína smartfóny iPhone, avšak na rozdiel od nich nedisponuje schopnosťou pripojiť sa k mobilnej sieti.

iPod Touch, respektíve jeho 7. generácia, dorazil na trh v máji roku 2019. Od toho času ubehlo už 1 000 dní, počas ktorých sme sa nedočkali ani len náznaku príchodu ďalšej generácie. A žiaľ, vyzerá to, že tak to aj na určitý čas ostane, píše MacRumors.

1 000 dní je skutočne veľa, no zariadenie sa aj napriek svojmu veku stále predáva, pričom ide o vôbec najlacnejší produkt spoločnosti Apple s iOS na palube. Aktuálne ho môžete v čerstvom stave zohnať za niečo okolo 200 €.

Zdroj: Apple

Rozdiely sú príliš malé

Za približne dve stovky dostanete kompaktnú pomôcku, ktorá vizuálom pripomína smartfón. Disponuje 4-palcovým Retina displejom a taktiež 3,5 mm výstupom pre slúchadlá. iPod Touch je, respektíve bol primárne určený na počúvanie hudby. Užívateľ však mohol jeho prostredníctvom aj fotiť, hrať hry, surfovať po internete či si dopisovať s otatnými. Jediným výrazným rozdielom oproti obyčajnému smartfónu je absencia možnosti pripojenia sa k mobilnej sieti, čo je presne to, čo robí telefón telefónom.

TIP REDAKCIE
86 % za 10 minút? Izraelská firma ukázala nový typ batérie pre elektromobily!

A to je zreme dôvod, prečo sme sa tak dlho nedočkali (a ešte zrejme dlho nedočkáme) žiadneho nového modelu. Rozdiely medzi iPod Touch a smartfónmi iPhone sú jednoducho príliš malé. Telefóny robia to isté ako iPod Touch, akurát lepšie a navyše sa z nich dá normálne telefonovať.

Mac Pro čakal vyše 2 000 dní

iPod Touch nie je jediným produktovým radom, ktorý dychtivo čaká na nového člena. Pomerne staré sú aj slúchadlá AirPods Pro, ktoré debutovali ešte v októbri 2019. Samozrejme, zabudnúť nemôžeme ani na Mac Pro z roku 2013, ktorý na nasledovníka, respektíve Mac Pro z roku 2019, čakal celých 2 182 dní.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať