macbook pro

Apple prekonáva očakávania: Tento rok má predstaviť až 7 nových PC!

Čo sa týka novej generácie procesorov, tento rok bude na trh uvedený čerstvý M2. Dočkať by sme sa mali aj vylepšených verzii, čiže M2 Pro a M2 Max, no tie sú vraj naplánované až na rok 2023.

Apple má na rok 2022 skutočne obrovské plány. Počas nasledujúcich mesiacov plánuje svetu ukázať rekordné množstvo čerstvých produktov, medzi ktorými nájdeme okrem smartfónov, tabletov či hodiniek aj notebooky či stolné PC. Čo sa týka počítačov ako takých, podľa Marka Gurmana z Bloomberg sa tento rok staneme svedkami predstavenia až 7 nových modelov.

Gurman tvrdí, že Apple do chystaných počítačov osadí výhradne vlastné procesory, a to M1 Pro, M1 Max (a jeho vylepšené verzie) či dokonca aj úplne novú generáciu v podobe M2.

A aké konkrétne zariadenia tieto procesory poženú? Naprieč celým rokom 2022 sa máme dočkať uvedenia 7 modelov, a to kompaktného Mac mini (M1 Pro), 13-palcového Macbook Pro (M2), druhého Mac mini (M2), 24-palcového iMac (M2), MacBook Air (M2) s aktualizovaným dizajnom, iMac Pro (M1 Pro/Max) a taktiež Mac Pro (M1 Max).

TIP REDAKCIE
Lacnejšie to nejde: Originálna licencia Windows 11 za 11 eur, Office 2021 už len za 29,99 eur!
apple macbook pro
Ilustr. foto: maclife.de

Prvú várku počítačov môže Apple predstaviť už 8. marca, teda počas svojho prvého tohtoročného podujatia, píše 9to5Mac. Konkrétne má pripravovať modely Mac mini a MacBook Pro. Okrem nich sa ráta aj s cenovo dostupným iPhone SE. Gurman predpokladá, že ďalšie počítače v podobe iMac Pro a Mac Pro budú odhalené niekedy v máji alebo júni. Zvyšok by tak mal pripadať na jeseň.

Čo sa týka novej generácie procesorov, tento rok bude na trh uvedený čerstvý M2. Dočkať by sme sa mali aj vylepšených verzií, čiže M2 Pro a M2 Max, no tie sú vraj naplánované až na rok 2023.