iPhone 14 Pro prekvapí: Kapacitou RAM sa má vyrovnať Samsung Galaxy S22 Ultra!

Aj keď táto špecifikácia bude na papieri vyzerať naozaj dobre, bežný užívateľ ju zrejme až tak nepocíti.

Rok 2022 bude pre Apple veľmi bohatý. Okrem toho, že má predstaviť poriadnu nálož nových produktov, údajne pripravuje aj veľké zmeny pre svoje smartfóny, konkrétne pre dva výkonnejšie modely z radu iPhone 14. Reč je o iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Ako sme už spomenuli v tomto článku, výkonnejšie varianty radu iPhone 14 po niekoľkých rokoch prídu o veľký výrez. Nahradiť ho má kompaktná pilulka so selfie fotoaparátom a všetkými potrebnými komponentami pre špičkový výkon technológie Face ID, respektíve snímača tváre.

Okrem toho sa máme prvýkrát od debutu iPhone 6S dočkať navýšenia počtu megapixelov v hlavnom fotoaparáte. Do iPhone 14 má Apple implementovať 48 Mpx objektív, ktorý konečne umožní natáčanie videí v rozlíšení 8K. Sekundovať mu budú dva 12 Mpx snímače.

Vylepšenia sa však nezastavia pri exteriéri. Apple má navýšit kapacitu ešte jedného dôležitého komponentu, ktorému doposiaľ nevenoval až tak veľkú pozornosť. Ako píše server MacRumors, iPhone 14 Pro (a zrejme aj Pro Max) si má osvojiť až 8 GB operačnej pamäte. Pre porovnanie, toto je kapacita, na ktorej začína aj nedávno predstavený Samsung Galaxy S22 Ultra.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Je to vôbec potrebné?

Aj keď táto špecifikácia bude na papieri vyzerať naozaj dobre, bežný užívateľ ju zrejme až tak nepocíti. Minuloročný iPhone 13 Pro disponuje 6 GB operačnej pamäte, čo bohate stačí. Apple však zrejme chce trochu zamakať, aby v porovnaní s konkurenciou zo strany Androidu vyzeral o trochu bojaschopnejšie.