AKTUÁLNE: Reaguje už aj 4ka a O2. PREHĽAD aktuálnych ponúk

Operátori sa snažia pomôcť, ako vedia.

Slovenskí operátori rázne reagujú na znepokojujúcu situáciu za východnými hranicami Slovenska. Po vzore Telekomu ponúkajú výhodnejšie ceny aj operátori 4ka a O2. Vyplýva to z tlačových správ, ktoré spoločnosti práve zverejnili.

O2: Ukrajinu zaraďujeme medzi Európske krajiny

O2 v súvislosti s aktuálnym vojnovým konfliktom prebiehajúcim na Ukrajine zvýhodňuje využívanie mobilných služieb pri medzinárodných volaniach a roamingu. Okrem toho sa O2 zapojí aj do zbierky humanitárnej organizácie MAGNA pod názvom Liečime na Ukrajine, a to formou bezplatnej distribúcie SMS správ s výzvou k pomoci. O2 tiež pomáha formou individuálnej pomoci a v tomto momente zvažuje aj ďalšie možnosti zamerané na pomoc ľuďom, ktorých sa konflikt na Ukrajine bezprostredne týka. 

Volania a roaming

O2 od dnešného dňa dočasne do konca marca zaradí Ukrajinu medzi krajiny európskej zóny. Pre zákazníkov to bude znamenať, že do sietí ukrajinských operátorov budú telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku.

Rovnako sa táto zmena dotkne aj zákazníkov O2, ktorí sa práve nachádzajú na území Ukrajiny a využívajú roaming od O2. Volania, posielanie správ, ako aj využívanie dát bude pre nich rovnaké, ako keby sa nachádzali na území krajín EÚ, teda za domáce slovenské ceny pri uplatnení pravidiel EÚ roamingu.

O2 chce týmto krokom pomôcť ľuďom spojiť sa so svojimi blízkymi a známymi bez obáv zo zvýšených telekomunikačných nákladov. Rovnaký princíp bude platiť aj pre zákazníkov Tesco mobile a digitálneho operátora Radosť.

MAGNA – Liečime na Ukrajine

O2 tiež iniciovalo pomoc humanitárnej organizácii MAGNA s bezplatnou distribúciou SMS správ s výzvou zameranou na pomoc ľuďom na Ukrajine. O2 tak v najbližších dňoch rozošle takúto výzvu na všetkých svojich zákazníkov, čím im umožní zapojiť sa do pomoci a podpory tým najohrozenejším.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

4ka: Ceny znižujeme na polovicu

Operátor sa rozhodol pomôcť zákazníkom, ktorí majú svojich blízkych na Ukrajine. 4ka preto od zajtra (25.2.2022 pozn. red.) až do odvolania znižuje cenu volaní a SMS zo SR na Ukrajinu na polovicu, aby s nimi mohli ostať v kontakte. Cena volaní a SMS na Ukrajinu, ktorá nepatrí do EÚ sa štandardne riadi podľa tarifnej Zóny 2, operátor tak znížil cenu na 24 centov za minútu a 10 centov za SMS.

Od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine sme zaznamenali niekoľkonásobné zvýšenie počtu hovorov smerujúcich na Ukrajinu. Je zrejmé, že v zložitej situácii sa ocitli aj rodiny našich zákazníkov. Aj preto sme sa rozhodli zareagovať a aj týmto spôsobom vyjadriť našu podporu a solidaritu občanom Ukrajiny,“ hovorí Roland Kyška, riaditeľ marketingu a komunikácie 4ka.

Orange spúšťa zbierku

Aktuálna situácia na Ukrajine nám nie je ľahostajná a plánujeme viaceré formy pomoci. V prvom kroku pomoci pre ľudí na Ukrajine sme sa rozhodli vytvoriť transparentnú SMS zbierku. Pomôcť im môžete zaslaním ľubovoľnej SMS na krátke číslo 808, ktorou prispejete 1 €.

Výťažok SMS zbierky venujeme organizácii Človek v ohrození, ktorá ju efektívne použije na zmiernenie negatívnych dôsledkov krízy na Ukrajine a pomoc jej obetiam a utečencom. Veríme, že aj týmto spôsobom spolu dokážeme prispievať k pomoci ľuďom v ich neľahkej životnej situácii.