Kryptomeny majú za sebou dramatický pokles: Reagujú na inváziu Ruska na Ukrajinu

Kryptomeny reagujú na dianie vo svete. Vpád Ruskej federácie na Ukrajinu spôsobil prudký pád.

Trhová kapitalizácia všetkých kryptomien klesla na 1,5 bilióna. Za 24 hodín tak kryptomeny stratili 9 % celkovej hodnoty. Ide o priamy dopad invázie Ruskej federácie na územie Ukrajiny, píše Fortune.

Vyhliadky na vážne škody globálnej ekonomiky mali výrazný vplyv aj na širšie finančné trhy. Európsky index Stoxx 600 klesol o viac ako 3 %, Micro NASDAQ 100 futures klesol o 2,3 % a ruský MOEX equity index o rekordných 28 %.

Bitcoin sa za posledných 24 hodín prepadol na hodnotu 34 700 dolárov, z čoho sa neskôr mierne spamätal a momentálne sa už obchoduje za 36 115 dolárov. „Rastú riziká eskalácie spojené so zavedením ruských vojsk do Donbasu. V takejto situácii môžu rizikové aktíva pokračovať v ďalšom poklese,vysvetľuje finančný analytik Alex Kuptsikevic pre server CoinDeck.

Zdroj: CoinMarketCap

Hnevá sa aj tvorca Etherea

Som veľmi rozrušený Putinovým rozhodnutím vzdať sa možnosti mierového riešenia sporu s Ukrajinou a namiesto toho prejsť priamo k vojne,napísal zakladateľ etherea Vitalik Buterik, ktorý sa síce narodil v Rusku, neskôr však prijal kanadské občianstvo.

TIP REDAKCIE
Slováci o dôveryhodnosti internetu: Ako reagujeme na dezinformácie?

Veľkú rolu vo vývoji cien kryptomien budú bezpochyby hrať aj plánované sankcie, ktoré chcú spojenci prerokovať už dnes o 20.00h SEČ. Po oznámení nových sankcií včera Bitcoin mierne vzrástol. Podobné správanie môžeme očakávať aj dnes, no garantové to v žiadnom prípade nie je.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať