Rekordná transakcia: Take-two kupuje vývojárske štúdio Zynga za viac ako 12 miliárd dolárov!

Herný priemysel je rok čo rok väčší, silnejší a drahší.

Herný priemysel je plný vývojárskych štúdií, ktoré často patria pod niektorú z veľkých „striech“. Keď v roku 2020 kúpil Microsoft štúdio ZeniMax aj s portfíliom Bethesdy za 7,5 miliardy dolárov, možno ste si hovorili, že drahšie to už nejde. Ale ide. Aktuálne prebieha vôbec najväčšia akvizícia v histórii herného priemyslu, ktorej cena sa vyšplhala až na 12,7 miliardy dolárov.

Take-two Interactive je vydavateľstvo, ktoré spravuje štúdia ako Rockstar aleo 2K Games. Práve toto vydavateľstvo sa rozhodlo, že svoje portfólio obohatí o vývojárske štúdio Zynga, ktoré sa preslávilo hlavne mobilnými titulmi. Take-two chce za Zyngu zaplatiť nielen peniazmi, ale aj akciami spoločnosti. Uzavretie obchodu by malo prebehnúť v prvom štvrťroku 2023.

Farmville za 13 miliárd dolárov

Spoločnosť Take-two má v portfóliu obrovské značky, medzi ktoré mimo iné patrí séria GTA, Red Dead Redemption, BioShock či Borderlands. Opomenúť nemôžeme ani českých vývojárov z 2K Czech (predtým Illusion Softworks), ktorí stoja za hrami Mafia, Hidden & Dangerous či Vietcong.

TIP REDAKCIE
Slovensko je terčom svetových médií: Úrady udelili lietajúcemu autu AirCar zelenú!
Mafia
Do portfólia Take-two patrí aj česká Mafia.

Naopak, Zynga sa nepreslávila nádhernými hrami s príbehom. Obrovskú hernú základňu si vybudovali prevažne mobilnými titulmi či hrami na sociálnych sieťach ako napríklad Farmville, Words with Friends a ďalšími.

Herný priemysel je čoraz silnejší, za čo sčasti môže aj fakt, že ľudia, ktorí hry začali hrať ako deti postupne dospievajú a začínajú zarábať. V zábave sú peniaze, čo je evidentné aj na čoraz väčších a väčších akvizíciách.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať