iPhone 14 má priniesť veľkú zmenu: Ako bude vyzerať nový výrez?

Vďaka pilulkovému výrezu by mali užívatelia k dispozícii oveľa viac úžitkovej plochy, čo nikdy nie je na škodu.

iPhone 14 má priniesť hneď niekoľko veľkých zmien. Najviac pozornosti si však vyslúžila predikcia, podľa ktorej Apple pri nadchádzajúcom rade vlajkových lodí upustí od veľkého výrezu a nahradí ho malým kruhom v strede vrchnej časti displeja. To viac menej stále platí, no teória sa postupom času mierne pozmenila.

Výrez v displeji sa stal akousi všeobecne uznávanou súčasťou iPhonov, a to už od roku 2017, kedy bol na trh uvedený prvýkrát. iPhone 14 túto šnúru podľa všetkého preruší. S možným vizuálom nadchádzajúcich modelov prichádza Jeff Grossman, a to prostredníctvom Twitteru. Ako môžete vidieť, výrez podľa jeho návrhu zmizne, pričom nahradiť ho má malá tmavá pilulka.

Ak sa Apple rozhodne pre tento dizajn, bude musieť výrazne zmenšiť nielen predný objektív, ale aj všetky senzory, ktorým užívatelia vďačia za špičkový výkon Face ID. Je však taktiež možné, že tieto senzory poputujú pod displej, hoci táto zmena sa predpokladá skôr na rad iPhone 15.

TIP REDAKCIE
Smartfóny Samsung majú problém s poznámkovou aplikáciou Googlu

Viac úžitkovej plochy

Čo by dokázal takýto dizajn ponúknuť? Vďaka pilulkovému výrezu by mali užívatelia k dispozícii oveľa viac úžitkovej plochy, čo nikdy nie je na škodu. Pomôcť to môže aj vrchnému panelu, ktorý dokáže nahradiť uvoľnené miesto dôležitými či užitočnými informáciami.

Samozrejme, nič zatiaľ nie je potvrdené, pričom predstavenie radu iPhone 14 je od nás v týchto okamihoch vzdialené mnoho mesiacov. To je dosť dlhý čas na nejednu zmenu plánov. Uvedené informácie vám tak odporúčame brať so značnou rezervou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať