discord

Microsoft plánuje odkúpiť Discord, finálna dohoda má byť uzavretá do budúceho mesiaca

V hre je viac ako 10 miliárd dolárov.

Na začiatku tohto týždňa sme sa dozvedeli, že svetoznámy gigant Microsoft plánuje odkúpiť veľmi populárnu a široko zaužívanú službu Discord. Ohľadom akvizície majú aj v tejto chvíli prebiehať dôležité rokovania.

Konečne však vieme niečo viac. Ako píše server Neowin odvolávajúci sa na správu od WSJ, Microsoft plánuje uzavrieť finálnu dohodu už do budúceho mesiaca. Akvizícia má spoločnosť vyjsť na viac ako 10 miliárd dolárov.

Microsoft plánuje najväčšiu akvizíciu od roku 2016

Microsoft sa v poslednom čase aktívne zaujíma o herný priemysel a všetko s ním spojené. Nedávno dokonca odkúpila materskú spoločnosť herného štúdia Bethesda – ZeniMax Media. Pred rokom, ešte za vlády Donalda Trumpa, dokonca chcela odkúpiť aj TikTok.

Zatiaľ nie je isté, či sa dohoda uzavrie. Ak sa to však podarí, pôjde o najväčšiu akvizíciu Microsoftu od roku 2016, kedy odkúpil službu LinkedIn.

Discord
Zdroj: tech.newsrust.com

Discord z roka na rok rastie

Discord si počas pandémie citeľne prilepšil. Krátko po decembri hodnota spoločnosti porástla na úroveň 7 miliárd dolárov, pričom v tom roku sa jej podarilo zarobiť až 130 miliónov dolárov. To je oproti roku 2019, kedy jej zárobok činil 45 miliónov dolárov, značný nárast.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Uvidíme, či sa to Microsoftu poradí. Každopádne, ak chce dohodu finalizovať už do budúceho mesiaca, môžeme očakávať, že sa ďalších informácií dočkáme už čoskoro.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať