Apple ako inšpirácia? Samsung Galaxy S22 Ultra má doraziť v prevedení s 1 TB úložiskom

Prečo 1 TB? Galaxy S22 Ultra má disponovať oveľa výkonnejším systémom fotoaparátov, a teda si môže vyžadovať viac úložného priestoru, predovšetkým pri videách v 4K alebo 8K rozlíšení.

Apple učinil pomerne zaujímavý krok, keď priniesol na trh iPhone 13 Pro v prevedení s 1 TB úložiskom. Ako odôvodnenie však poslúžilo uvedenie nového režimu pre natáčanie videí, ktoré si pýtalo a pýta obrovský počet GB. Pochopiteľne, tak obrovská kapacita úložiska si vypýtala svoju daň, konkrétne na cene, ktorá činila až 1 892 €, konkrétne pri iPhone 13 Pro Max.

Apple ale zrejme už čoskoro nebude jediným výrobcom, ktorého portfólio obsahuje zariadenie s 1 TB úložiskom. Pre podobný krok sa totiž má rozhodnúť aj Samsung, a to pri modeli Galaxy S22 Ultra, ktorý by sa mal svetu odhaliť niekedy v priebehu februára, informuje server SamMobile.

Aktuálne vlajkové modely z dielne juhokórejského výrobcu, Galaxy Z Fold 3 či Galaxy S21 Ultra, disponujú nanajvýš 512 GB úložiskom. V tomto ohľade tak bude nová generácia smartfónov naviac hneď dvojnásobne.

Prvýkrát od roku 2019

Treba však mať na pamäti, že ak je aj táto správa pravdivá, nešlo by o prvý smartfón značky Samsung s tak objemným úložiskom. Toto dôležité prvenstvo si pripisuje špeciálna konfigurácia Galaxy S10+ z roku 2019. Okrem 1 TB ROM ponúkal aj 12 GB operačnej pamäte, pričom cena činila 1 600 dolárov (1 418 eur).

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

Čo sa týka Galaxy S22 Ultra, ak sa výrobca skutočne rozhodne pre variant s 1 TB úložiskom, možno očakávať, že cena bude oveľa vyššia než pri uvedenej špeciálnej edícii Galaxy S10+.

Galaxy S21 Ultra sa začal v konfigurácii 16/512 GB predávať za 1 429 eur. Keď vezmeme do úvahy dvojnásobne väčšie úložisko, možno očakávať, že cena prekročí hranicu 1 700 až 1 800 eur. Stále však ide len o špekuláciu.

Kvalitnejšie fotoaparáty, náročnejší prístup k úložisku

Prečo 1 TB? Galaxy S22 Ultra má disponovať oveľa výkonnejším systémom fotoaparátov, a teda si môže vyžadovať viac úložného priestoru, predovšetkým pri videách v 4K alebo 8K rozlíšení. Dôvodov môže byť samozrejme oveľa viac, no toto je pravdepodobne jeden z tých najhlavnejších.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať