Exynos W920

Exynos 2200 s grafikou od AMD má byť predstavený už 11. januára

V rámci architektúry by sme sa mali dočkať celkovo 8 jadier. Hlavnú úlohu zohrá vysoko výkonné jadro Cortex-X2, pričom uplatnený mal byť 5 nm výrobný proces.

Samsung je pripravený. Už o niekoľko dní má juhokórejský výrobca ukázať svetu svoj nový revolučný procesor pre smartfóny, ktorý, ako sme sa dozvedeli z nedávneho úniku, bude revolučný skôr v rámci AI než CPU či GPU. Ide o dôležitý produkt, na ktorý s nadšením čaká mnoho fanúšikov.

Reč je o čipsete Exynos 2200, ktorý ako prvý svojho druhu ponúkne grafický procesor od spoločnosti AMD. Jeho predstavenie prebehne prostredníctvom podujatia, ktoré by sa malo uskutočniť 11. januára, píše GSMArena. Čo sa týka iných podrobností, výrobca je zatiaľ veľmi skromný.

V rámci architektúry by sme sa mali dočkať celkovo 8 jadier. Hlavnú úlohu zohrá vysoko výkonné jadro Cortex-X2, pričom uplatnený mal byť 5 nm výrobný proces. Podľa všetkého sa v komerčnom zariadení prvýkrát objaví okolo februára, kedy nám má byť predstavený rad Galaxy S22.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

Vylepšenia v oblasti CPU nebudú ktovieaké. Po čisto výkonnostnej stránke sa máme dočkať približne 5-percentného pokroku. Takmer to isté platí aj pre grafický procesor, ktorý aj napriek pričineniu AMD poskytne len 17-percentné zlepšenie. Prekvapuje však umelá inteligencia, ktorá má pri novom Exynose pokročiť až o 117 %.

Kvalitnejšia AI môže pomôcť napríklad fotoaparátu, ktorý vďaka nej bude schopný vytvárať oveľa lepšie snímky a videá s precíznejšími detailmi, farbami a taktiež jasom.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať