redmi note 11

Redmi Note 11: Tešiť sa máme na 90 Hz displej, mid-range čip a nízku cenu!

Note 11 nebude cenovo náročné zariadenie. Jeho cena za variant 4/64 GB sa má pohybovať okolo 175 dolárov, čiže okolo 154 eur.

Spoločnosť Redmi už o pár dní uvedie na trh nový cenovo dostupný rad smartfónov s označením Note 11. Predstavenie sa má konať presne 26. januára, pričom dočkať by sme sa mali aj uvedenia globálnej verzie rozhrania MIUI 13. Ďalšou skvelou správou je, že smartfóny sa dopracujú aj do Európy.

A tu pozitívne novinky nekončia. Ako píše server Gizmochina, po novom sa prostredníctvom maloobchodných reťazcov dozvedáme azda všetko potrebné o základnom modeli z chystaného radu. A že sa je skutočne na čo tešiť.

Hoci zatiaľ nie sú známe všetky špecifikácie, no tie najpodstatnejšie áno. Redmi Note 11 z prednej strany pokryje kvalitný AMOLED displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 90 Hz, ktorá zaručí elegantnú plynulosť. Tú okrem iného umožní spoľahlivý mid-range čipset, čo je pozícia, ktorú údajne obsadí Snapdragon 680 od spoločnosti Qualcomm. Pod kapotou sa ďalej budú nachádzať (minimálne) 4 GB operačnej pamäte, 64 GB úložiska a taktiež 5 000 mAh batéria s podporou pre rýchle 33 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
Rusko vyvracia americké fakty: Moderné telefóny u nás kúpite aj naďalej!

Zadná strana poskytne útočisko pre celkovo štyri objektívy, ktorým bude šéfovať 50 Mpx hlavný snímač obrazu. Zostava má ďalej obsahovať širokouhlý fotoaparát a makro senzor.

Gizmochina však dodáva, že tieto špecifikácie náramne pripomínajú model Redmi 10, ktorý bol na domácej pôde známy ako Redmi 10 Prime. Je teda možné, že Redmi Note 11 bude akousi náhradou za Redmi 10, od ktorého výrobca predtým upustil z dôvodu nedostatku čipov.

Z uvedenej výbavy je zrejmé, že základný Note 11 nebude cenovo náročné zariadenie. Jeho cena za variant 4/64 GB sa má pohybovať okolo 175 dolárov, čiže okolo 154 eur. Táto suma však podľa všetkého nezahŕňa daň. V konečnom dôsledku sa tak môže predávať za približne 180 až 200 eur, čo je stále výhodná ponuka.