redmi note 11

Smartfóny Redmi Note 11 prídu do Európy, už koncom tohto mesiaca

Očakáva sa priateľská cena.

Dcérska značka Xiaomi predstavila vlani v októbri nový rad cenovo dostupných smartfónov Redmi Note 11. Pozostáva z troch zariadení, okrem štandardnej verzie to je model Pro a Pro Plus. Zariadenia majú jednu chybu, predávajú sa iba na čínskom trhu. To sa ale čoskoro zmení.

Smartfóny Redmi Note 11 sa budú dať zakúpiť aj na medzinárodnom trhu vrátane Európy. O žiadnu špekuláciu nejde. Predstavenie avizuje oficiálny účet spoločnosti na sociálnej sieti Twitter. Uvádza pri ňom dátum 26. január 2022.

Na sprievodnom obrázku figuruje silueta dvoch smartfónov. Jeden model z existujúcej trojice tak bude pravdepodobne na medzinárodnom trhu chýbať. Ako to nakoniec bude, poprípade o ktoré zariadenie pôjde, sa dozvieme koncom tohto mesiaca.

redmi note 11
Foto: Xiaomi

Ak by sa k nám dostal model Redmi Note 11 Pro, privezie so sebou aj čipset Dimensity 920, 6,67-palcový OLED displej so 120 Hz frekvenciou, 5160 mAh batériu so 67 W nabíjaním alebo 108 Mpx fotoaparát. Verzia Pro Plus sa môže pochváliť až 120 W nabíjaním akumulátora s kapacitou 4 500 mAh.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

Zle, vzhľadom na cenu, nevyzerá ani základný model Redmi Note 11. Ponúka 6,6-palcový LCD displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Výkon dávkuje procesor strednej triedy Dimensity 810 5G. 5000 mAh batéria znesie nabíjanie 33 W výkonom a na zadnej strane sídlia dva fotoaparáty – 50 Mpx hlavný a 8 Mpx ultraširoký.

redmi note 11
Foto: XIaomi

Redmi Note 11 sa v Číne predáva od 160 eur, model Note 11 Pro od 240 eur a verzia Note 11 Pro Plus od 270 eur. Ide o prepočet čínskych cien, ktoré sú oproti tým európskym nižšie.

Výrazný skok v maloobchodnej cene pri dostupnosti na trhu v Európe neočakávame, hoci budú smartfóny určite drahšie. Séria Redmi je dlhodobo známa tým, že v kategórii „cena-výkon“ necháva súperov za sebou.

Výrobca predal po celom svete dovedna 240 miliónov smartfónov Redmi Note, číslom sa pochválil koncom októbra 2021. Najnovšie generácie túto bilanciu ešte vylepšia. Predávať sa budú aj v zaľudnenej Indii, kde je po dostupnejších smartfónoch vyšší dopyt.