Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov

Apple používal objektívy s rozlíšením 12 Mpx od čias iPhone 6S. Tento model bol predstavený ešte v roku 2015.

Rad iPhone 14 je od nás vzdialený ešte niekoľko mesiacov. To však nezastavuje známych informátorov v tom, aby v súvislosti s chystanými smartfónmi vo veľkom zdieľali s verejnosťou svoje poznatky a špekulácie. V poslednom období sme počuli o potenciálnom odstránení výrezu a navyšovaní cien. Teraz tu máme informácie o fotoaparátoch.

Podľa správy od TrendForce, na ktorú upozornil server 9to5Mac, má Apple pri fotoaparátoch iPhone 14 konečne navýšiť počet megapixelov, a to hneď štvornásobne, na 48 Mpx. Apple používal objektívy s rozlíšením 12 Mpx od čias iPhone 6S. Tento model bol predstavený ešte v roku 2015.

iPhone 13 Pro Max

Len pre iPhone 14 Pro a Pro Max?

Toto však nie je prvýkrát, čo počujeme o možnosti takéhoto vylepšenia. O 48 Mpx fotoaparátoch v modeloch iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max hovoril ešte minulý rok známy analytik Ming-Či Kuo. Špecificky však spomenul len dva top-end modely. Podľa všetkého si tak dva nižšie varianty aj naďalej ponechajú tradičné rozlíšenie 12 Mpx.

TIP REDAKCIE
Realme Pad nedostane Android 12, predstavený bol pritom iba nedávno

iPhone 14 sa črtá byť ďalším veľkým zlomom celosvetovo obľúbenej série smartfónov, minimálne v rámci dizajnu a optiky. A úprimne, zrejme už bolo aj načase – veľký výrez je tu s nami už od roku 2017, 12 Mpx fotoaparáty od roku 2015.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať