android aplikacie

Android aplikácie v OS Windows 11 si vyskúšame už budúci mesiac

K Android aplikáciám by sa mali dostať všetci, nielen beta testeri.

Spoločnosť Microsoft počas predstavenia operačného systému Windows 11 prekvapila oznámením, že bude podporovať aj Android aplikácie. Vytvorila špeciálny podsystém, ktorý umožní sťahovať a používať aplikácie z obchodu Amazon App Store.

Podpora Android aplikácií v operačnom systéme Windows 11 znie na prvé počutie fantasticky. Záujem zo strany používateľov ale zatiaľ nepoznáme. Hoci je Windows 11 už nejaký čas vonku, s Android aplikáciami sa môžu oboznamovať iba používatelia zaregistrovaní do testovacích programov spoločnosti.

To sa ale v priebehu budúceho mesiaca zmení. Microsoft prezradil, že vo februári sprístupní Android aplikácie všetkým používateľom operačného systému Windows 11. Presnejšie, hovorí o „verejnej ukážke“ funkcionality.

To značí, že stále nepôjde o hotový produkt. Záujemcovia sa tak môžu stretnúť so systémovými chybami, obmedzenou funkčnosťou a okresanou ponukou aplikácií. V praxi by ale možnosť vyskúšať si Android aplikácie mal mať každý. Členstvo v programe Windows Insider (a iných beta programoch) už potrebné nebude.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom
windows 11
Zdroj: Microsoft

Teoreticky by mohol Microsoft ukončiť verejnú testovaciu fázu ešte v tomto roku. Koncom 2022 by mohli Android aplikácie vo Windowse fungovať spoľahlivo a stabilne. Spoločnosť sa v správe o „novej ére počítačov“ venuje viacerým témam.

Uvádza, že trh s počítačmi zaznamenal najvyšší rast za posledných 10 rokov. Celosvetová distribúcia počítačov a notebookov prekročila v roku 2021 hranicu 340 miliónov. Podľa podľa konzultačnej firmy Canalys je tento rast v porovnaní s rokom 2019 o 27 % vyšší. Operačný systém Windows poháňa viac ako 1,4 miliardy aktívnych zariadení.

Microsoft považuje ekosystém platformy Windows za silnejší než kedykoľvek predtým. Menuje hardvér, softvér, aplikácie, periférne zariadenia a ďalšie súčasti. Nové počítače predstavil celý rad hardvérových partnerov spoločnosti – Acer, AMD, ASUS, Dell, HP, Intel, Lenovo, Qualcomm a Razer.

Windows 11 tiež pomohol rapídne zvýšiť návštevnosť obchodu Microsoft Store, ktorý prešiel zmenou vzhľadu a rozhrania.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať