Google Pixel 6a: Dostupnejšia verzia smartfónu môže prísť skôr

Spoznať by sme mali aj hodinky Pixel Watch.

Mobilnú divíziu Google v súčasnosti reprezentujú vlajkové smartfóny Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ktoré sú v prevažnej miere hodnotené kladne, no isté komplikácie sa im napriek tomu nevyhli. V určitom čase by sme mali spoznať tretieho, cenovo dostupnejšieho súrodenca menom Pixel 6a.

Pixel 6a si s najväčšou pravdepodobnosťou osvojí dizajn súčasných modelov Pixel 6. Jeho parametre ale budú o niečo skromnejšie, čo výrobcovi dovolí nastaviť nižšiu maloobchodnú cenu.

Súčasná verzia, model Pixel 5a 5G, bol predstavený v auguste 2021 a na trhu v zámorí sa začal predávať s cenou 449 dolárov. Poháňa ho Snapdragon 765G, 60 Hz OLED displej alebo 12.2 Mpx hlavný fotoaparát so svetelnosťou f/1.7. Novinkou sa stala odolnosť voči vode IP76. Bolo to prvýkrát čo „áčkový“ Pixel získal takto vysokú odolnosť.

pixel 6a
Foto: OnLeaks

Ak sa Max Jambor nemýli, Pixel 6a by sme mohli v oficiálnej rovine spoznať skôr, už v priebehu mája. Teda v čase, kedy Google zvykne otvárať výročnú konferenciu Google I/O. Na viac podrobností je ešte priskoro. Už teraz sa ale skloňuje 6,2-palcový AMOLED displej, 8 GB RAM alebo 128 GB úložisko. 5G pripojenie bude samozrejmosťou.

TIP REDAKCIE
Google prináša Pixel Buds Pro: Kompaktné slúchadlá s poriadnou výdržou!

Navyše, Jon Prosser uvádza, že Google v priebeh mája stiahne oponu z dlho očakávaných inteligentných hodiniek Pixel Watch. Google v spolupráci so Samsungom vyvinul novú verziu operačného systému Wear OS 3.0, ktorá je teraz rozhodne konkurencieschopnejšia.

Samsung ju pretavil do vlastných hodiniek Galaxy Watch 4. Google by si takúto príležitosť taktiež nemal nechať ujsť. V každom prípade si musíme počkať na ďalšie informácie, ktoré prinesú do situácie viac svetla.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať