Pixel 6 Pro ide na dračku: Kvôli vysokému dopytu je nedostupný

Objednané kusy meškajú.

Smartfóny Pixel 6 a Pixel 6 Pro boli oficiálne predstavené 19. októbra. S doručovaním zákazníkom začal Google 28. októbra. Prvé kusy dostali tí záujemcovia, ktorí si mobilné novinky predobjednali.

Smartfóny Pixel 6 a 6 Pro sa predávajú v niekoľkých krajinách, zakúpiť sa dajú u vybraných operátorov, v kamennej predajni Google Store v New Yorku, ale najmä v rovnomennom internetovom obchode, ktorý je otvorený pre zákazníkov z približne 30 krajín.

Len pre istotu dodáme, že e-shop Googlu nie je dostupný zo Slovenska a Českej republiky.

Už krátko po predstavení bolo jasné, že Google nemá naskladnených dosť smartfónov na to, aby uspokojil dopyt. Zákazníci, ktorí si jeden zo smartfónov predbežne objednali, sa na sociálnych sieťach posťažovali, že ich doručenie mešká.

Napríklad jeden zo zákazníkov operátora AT&T bol informovaný, že sa k nemu zariadenie dostane až niekedy medzi 9. a 16. decembrom. Google teraz oficiálne priznal, že má s doručovaním smartfónov problém.

pixel 6
zdroj: Priyanshu Jha/Twitter

Ak navštívite americkú pobočku online obchodu Google Store, natrafíte na upozornenie, že sú smartfóny vypredané a že sa dodacie lehoty môžu predĺžiť. K tomto oznámeniu Google pripojil odkaz, prostredníctvom ktorého sa môžu záujemcovia zapísať na čakaciu listinu.

Napríklad nemecká lokalizácia e-shopu Google je na tom podobne. Pri všetkých troch farebných verziách smartfónu Pixel 6 Pro svieti stručná informácia „nie je dostupný skladom“.

pixel 6
Zdroj: Google Store Nemecko

Upozornenie sa ale nezobrazuje pri smartfóne Pixel 6, iba pri jeho Pro verzii, ktorá je výkonnejšia, no aj drahšia. To celkom dobre ilustruje, že je po Pro verzii modelu Pixel 6 väčší dopyt. Existuje tiež šanca, že si Google nechal vyrobiť väčší počet lacnejších modelov Pixel 6 než Pixel 6 Pro.

TIP REDAKCIE
TOP 4 bežecké pásy na doma: Zvládnu aj 110 kg záťaž, vyvinú rýchlosť až 12 km/h!

Najlepší Android telefón vôbec?

Pod nedostupnosťou smartfónov môže byť podpísaná aj aktuálna situácia na trhu súvisiaca s nedostatkom polovodičových súčiastok a obmedzeniami v dodávateľskom reťazci. Je vlastne Pixel 6 dobrým smartfónom? Prvé recenzie hovoria, že áno.

Dan Seifert z The Verge zhodnotil, že ide o najlepšie smartfóny, aké kedy Google vyrobil. Pochválil vysoký výkon, excelentné fotoaparáty či plynulý displej. Skritizoval ale pomalý snímač odtlačkov, klzkú povrchovú úpravu a rozmery. Chýba mu menší model.

Ocenil tiež priateľskú maloobchodnú cenu, najmä čo sa týka modelu Pixel 6, ktorý podľa neho predstavuje skvelú hodnotu za vynaložené prostriedky.

Andrew Hoyle z portálu CNET uviedol, že sú smartfóny Pixel 6 konečne poriadnym súperom pre zariadenia iPhone od Apple.

Jacob Krol zo spravodajstva CNN hovorí o nových Pixeloch ako o najlepších Android smartfónoch, aké sa dajú momentálne kúpiť. Rovnaký názor má i Steven Winkelman zo serveru PC Mag.

Google podľa neho vyrobil vlajkovú loď za prijateľnú cenu. Ocenil výkon, softvérovú funkcionalitu, fotoaparáty a životnosť. Ako alternatívu mimo Android klubu odporúča iPhone 13 Pro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať