Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov

Čo sa týka ceny, tá sa má pohybovať okolo 300 amerických dolárov, čiže približne 266 eur. Táto cena je však približná a treba k nej započítať DPH.

O smartwatch od Google počúvame už pomerne dlho. Debut nového produktu je však každým dňom bližšie, čo znamená, že informátori horlivo využívajú svoje zdroje a pretláčajú na povrch mnoho kľúčových informácií. Tie najnovšie sa týkajú dizajnu.

Prvé snímky Google Pixel Watch sa objavili ešte v apríli 2019, teda ešte pred začiatkom pandémie. To bolo však veľmi dávno, a tak sa snímkam neprikladala až taká vážnosť. Teraz, o vyše dva roky neskôr, to však vyzerá, že boli skutočne pravdivé, na čo poukazuje aj Jon Prosser vo svojom novom videu.

Google skorej tohto roku odkúpil populárnu značku Fitbit, a to za 2,1 miliardy dolárov (1,86 miliardy eur). To podmienilo rozprúdenie špekulácií ohľadom možnej spolupráce dvoch známych mien na nových hodinkách, respektíve vôbec prvých smartwatch od Google. Podľa nedávnej správy od Business Insider, na ktorú upozornil server Gizchina, však údajne na produkte pracuje tím Google, nie Fitbit.

Špičkový softvér a kopa funkcií

Na čo sa teda môžeme tešiť? Nepochybne na špičkový softvér, ktorý bude zastrešovať operačný systém Wear OS. Tešiť sa máme na mnoho funkcií zameraných na fitness, ako je napríklad meranie tepu, sledovanie spánku či saturácie krvi kyslíkom. Samozrejme, hodinky by mali ponúknuť aj iné užitočné možnosti, ako je napríklad ovládanie hudby, zobrazovanie notifikácií či hlásenie o prichádzajúcich hovoroch.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Neexistujúce rámiky

To ale nie je všetko. Google má pri Pixel Watch uplatniť pomerne unikátny kruhový dizajn. Telo bude ohraničené extrémne tenkými, ba až neexistujúcimi rámikmi, do ktorých sa bude vlievať zakrivený displej. Možnosť ovládania má byť zabezpečená fyzickým tlačidlom nachádzajúcim sa na boku. A čo viac, remienok by mal byť dostupný v až 20 farebných prevedeniach.

Čo sa týka ceny, tá sa má pohybovať okolo 300 amerických dolárov, čiže približne 266 eur. Táto cena je však približná a treba k nej započítať DPH.

Uvedené informácie vám zatiaľ odporúčame brať s aspoň miernou rezervou, nakoľko doposiaľ neboli potvrdené oficiálnym zdrojom, hoci Jon Prosser uvádza, že snímky vo videu budú slúžiť ako marketingový materiál. Google Pixel Watch môžu debutovať už budúci rok.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať