pixel 6

Zlé správy pre Google: Pixel 6 má chybné senzory, vplýva to na otáčanie obrazovky i navigáciu

Google už síce vydal decembrovú záplatu, avšak tá ani zďaleka neodstránila všetky chyby, ktorými dvojica zariadení trpí.

Najnovšie smartfóny spoločnosti Google, Pixel 6 a Pixel 6 Pro, sú na trhu približne dva mesiace. A hoci sa im vďaka ich pútavému dizajnu a špičkovej výbave celkom darí, trpia pomerne veľkým počtom chýb. Najskôr to bol pomalý snímač odtlačkov prstov, potom náhodné vytáčanie kontaktov, potom bránenie vo vytáčaní tiesňovej linky. Teraz sa objavili ďalšie nedostatky, ktoré sa týkajú automatického otáčania a navigácie.

Podľa novej správy od Android Police, na ktorú upozornil server PhoneArena, majú obidva čerstvé kúsky od Google trpieť početnými chybami v rámci softvéru. Tou najakútnejšou má byť aktuálne funkcia automatického otáčania.

Podstata chyby je jednoduchá – zariadenie neotáča obrazovku tak, ako by malo. Prameniť má v chybnej komunikácii medzi fyzickými snímačmi a softvérom. Inak povedané, zodpovedné senzory, ako sú gyroskop a akcelerometer, občas zlyhávajú v poskytovaní správnej spätnej väzby. Softvér tak nevie, ako má obrazovku otočiť.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

Toto nie sú jediné chybné senzory. Problémový má byť aj kompas, čo si užívatelia všimli pri používaní Google Maps. Aplikácia občas nedokázala správne zobraziť, ktorým smerom je užívateľ otočený. Ukazovateľ sa buď točil dookola alebo zostával nehybný.

Google už síce vydal decembrovú záplatu, avšak tá ani zďaleka neodstránila všetky chyby, ktorými dvojica zariadení trpí. Dúfajme, že sa ďalšia záplata postará aj o zvyšok nedostatkov.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6 Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať