oneplus 9RT

Späť ku koreňom? OnePlus 10R ponúkne lákavú výbavu za ešte lákavejšiu cenu

Zariadenie vraj dostane plochý displej, pod ktorým zaujme svoju pozíciu vlajkový čipset.

OnePlus zrejme plánuje tento rok nadväzovať na svoj minuloročný model OnePlus 9R, ktorý sa vyznačoval veľmi slušnou výbavou za rozumnú cenu. Chronologicky, nové rozšírenie ponesie označenie OnePlus 10R, pričom na globálny trh údajne dorazí začiatkom druhého kvartálu aktuálneho fiškálneho roku. A nebude sám, doprevádzať ho má základný OnePlus 10, píše Gizchina.

Dá sa povedať, že až donedávna bolo filozofiou spoločnosti OnePlus vyrábať a predávať smartfóny, ktoré síce výbavou pripomínali vlajkové lode, no cenovo sa pohybovali skôr niekde v okolí strednej triedy. Od tejto filozofie výraznejšie odbočila s predstavením modelov OnePlus 8 v roku 2020 a ešte väčšmi pri OnePlus 9 v minulom roku.

Nezameriava sa však len na top-end smartfóny. Jej portfólio obsahuje aj rad OnePlus Nord, ktorý je bojaschopným konkurentom v strednej, možno aj vyššej strednej triede. O niečo vyššie sa nachádzali modely OnePlus T. Minulý čas preto, lebo tieto smartfóny podľa všetkého skončili.

OnePlus T končí (?), prichádza OnePlus R

Trh sa prirodzene mení, a teda sa mení aj ponuka výrobcov. To treba akceptovať. Konkrétne pri OnePlus zanikol rad T, no objavil sa nový, a to rad R.

TIP REDAKCIE
Tutovka: Legendárny Dead Space čaká remake, poznáme aj dátum vydania!

Ako sme už spomenuli v úvode, tento rok sa do rodiny R začlení model OnePlus 10R, ktorý má byť akýmsi návratom k povestným koreňom, respektíve starej filozofii spoločnosti. Údajne bude zameraný predovšetkým na čistý výkon a gaming, pričom bude dbať na udržanie ceny čo najnižšie. V Číne sa má zariadenie predávať za 315 až 475 dolárov, čo v prepočte vychádza na zhruba 280 až 420 eur bez DPH. Po zarátaní dane možno hovoriť o čiastke 335 až 505 eur.

oneplus 9R

Výbave sa okrajovo venoval informátor Digital Chat Station. Ten poznamenal, že zariadenie dostane plochý displej, pod ktorým zaujme svoju pozíciu vlajkový čipset. Podrobnejší, žiaľ, nebol, a teda od tohoto bodu môžeme len hádať. Považuje informátor za vlajkový čipset najnovší Snapdragon 8 Gen 1, MediaTek 9000 alebo jeden z minuloročných modelov?

Rovnako nie je isté, na čom sa bude výrobca snažiť ušetriť najviac. Práve to je to, na čom pri “lacnejších vlajkových lodiach” záleží. Ako však poznáme OnePlus, môžeme sa spoľahnúť na to, že škrty urobí v tých najvhodnejších oblastiach.