Koniec dlhým čakacím dobám? Apple hovorí o prekonaní čipovej krízy

Americký gigant aj napriek nejednej kríze, ktorá aktuálne zmieta svetom, v poslednom kvartáli minulého roku vykázal rekordné tržby, konkrétne 123,9 miliardy dolárov.

Apple sa v posledných mesiacoch potýkal s pomerne rozsiahlym problémom v rámci dostupnosti svojich produktov. Dodávky zariadení boli značne obmedzené, čo vyústilo k dlhé čakacie doby. Tim Cook, šéf spoločnosti, však pre denník WSJ uviedol, že v nadchádzajúcom kvartáli sa situácia zlepší. O novinke píše server MacRumors.

“Zaznamenali sme obmedzenia dodávok pri väčšine našich produktov,” povedal Cook. “Predpokladáme, že v marci budeme menej (obmedzení) ako v decembrovom štvrťroku.”

Apple na nadchádzajúci kvartál predpokladá medziročný rast svojich tržieb. Čo sa však týka prognóz v súvislosti s poľavením komplikácií v dodávateľskom reťazci, na tie bol veľmi skromný. Cook povedal, že na presné predpovede je potrebné príliš obrovské množstvo informácií. To je zrejme dôvod, prečo sa na túto tému radšej nevyjadril (aspoň nateraz).

Apple sa pýši rekordnými zárobkami

Americký gigant aj napriek nejednej kríze, ktorá aktuálne zmieta svetom, v poslednom kvartáli minulého roku vykázal rekordné tržby, konkrétne 123,9 miliardy dolárov, čo reprezentuje až 11 % medziročný rast. Čistý zisk činil 34,6 miliardy dolárov. Hlavnými ťahúňmi boli smartfóny iPhone vrátane najnovších modelov iPhone 13, ktoré sa dokopy podpísali pod tržby vo výške 71,63 miliardy dolárov. Výrazne sa však darilo aj počítačom Mac, nositeľnej elektronike či službám.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Podrobnejšie si o najnovších finančných výsledkoch Apple môžete prečítať v tomto článku.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať