Európania sa môžu radovať: Samsung výrazne zrýchli šírenie softvérových aktualizácií!

Zmena by mala nastať už vo februári, kedy Samsung predstaví vlajkové lode z radu Galaxy S22.

Spoločnosť Samsung sa rozhodla veľmi efektívnym spôsobom potešiť svoju európsku klientelu. Ako píše server SamMobile, juhokórejský výrobca bude na našom trhu zrýchľovať šírenie aktualizácií. Vďačiť za to môžeme modelu Galaxy A52, ktorý debutoval ešte minulý rok.

Samsung totiž spolu s uvedením Galaxy A52 zmenil systém označovania svojho firmvéru, ktorý po novom nie je viazaný CSC kódom (Country Specific Code), čiže na konkrétnu krajinu. Uplatniť má takzvaný EUX kód, čo znamená, že firmvér bude viazaný na všetky štáty v Európe.

Práve CSC kódy sú dôvodom, prečo sa niektoré krajiny dočkávajú aktualizácií na nové verzie firmvéru skôr ako iné (nerátajúc jednotlivé vlny). Vďaka EUX kódu, ktorý by sa mal v budúcnosti uplatniť pri viacerých zariadeniach, sa aktualizácií súčasne dočkajú všetky podporované krajiny v Európe, čo môže výrazne zrýchliť ich šírenie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Eurokomisia podala žalobu na Slovensko. Za toto dostaneme pokutu!

>>> Samsung Galaxy S21 FE už za 818,90 € <<<

Zmena by mala nastať už vo februári, kedy Samsung predstaví vlajkové lode z radu Galaxy S22. EUX však bude uplatnený aj pri mid-range zariadeniach ako Galaxy A53, Galaxy A33 či Galaxy A13. Výrobca tak nebude musieť prispôsobovať danú verziu firmvéru pre každú krajinu samostatne, ale vydá jednu aktualizáciu určenú pre všetkých. Vplyv by to malo mať aj na beta testovania, do ktorých sa vraj bude môcť začleniť viac zákazníkov.