AR/VR headset od Apple sa blíži: Kedy presne sa dostane do predaja a čo ponúkne?

me už spomenuli vyššie, debut headsetu môže nastať niekedy koncom tohto roka. K prvým zákazníkom by sa tak mohol dostať niekedy začiatkom 2023.

Apple má už tento rok rozšíriť svoje portfólio o nový produktový rad. Očakávané zariadenie však bude pochádzať z trošku iného súdka, nakoľko má ísť o headset podporujúci rozšírenú a virutálnu realitu (AR a VR).

Predstavenie headsetu, ktorého finálny názov zatiaľ nepoznáme, sa má konať už počas prvých mesiacov tohto roka. Do predaja však vstúpi o pár mesiacov neskôr, možno až koncom roka. Zrejme sa tak zopakuje podobný scenár ako pri prvých Apple Watch, ktorým vstup do predaja (od času predstavenia) trval neuveriteľných 227 dní.

Hoci má byť predstavenie headsetu pomerne blízko, stále toho o ňom vieme len veľmi málo. Podľa analytika Ming-Či Kua sa môžeme tešiť na vysoko kvalitné šošovky a prvotriedny výpočtový výkon, ktorý sa bude schopný porovnávať s počítačmi Mac. Fungovať vraj dokáže aj samostatne, respektíve bez potreby pripojenia k smartfónu. Pochopiteľne, chýbať nebude ani široká paleta rôznorodých aplikácií.

TIP REDAKCIE
Do smartfónov OnePlus 9 mieri veľká aktualizácia: Toto všetko prináša!

Teraz ten istý analytik prichádza s ďalšími zaujímavými informáciami. Vo svojej novej správe, ku ktorej sa dostal server MacRumors, spomína, že headset bude podporovať rovnaký adaptér ako 14-palcový model MacBook Pro. Reč je o výkone 96 W.

Ďalej dodáva, že zariadenie bude vybavené hneď dvoma procesormi, pričom jeden bude založený na 5 nm výrobnom procese a druhý na 4 nm výrobnom procese. V oboch prípadoch sa má o výrobu postarať spoločnosť TSMC. Práve výkonnejší 4 nm čip má ponúknuť výpočtový výkon podobný čipu M1. Jeho spoločník sa bude sústrediť skôr na optiku.

Debut headsetu môže nastať niekedy koncom tohto roka. K prvým zákazníkom by sa tak mohol dostať niekedy začiatkom 2023.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať