macbook pro

Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Režim vysokého výkonu bude dostupný len pre najvyššie konfigurácie špičkového 16-palcového MacBook Pro.

Apple to tento rok so svojimi novými modelmi MacBook Pro myslí naozaj vážne. Spolu s nimi totiž na trh uviedol aj dva nové čipsety, a to M1 Pro a M1 Max. Obidva sa pritom radia medzi špičku, hoci je pravda, že jeden z nich je o čosi výkonnejší a v rámci CPU sľubuje takmer 2-násobné vylepšenia oproti predošlej generácii. A čo grafika? Pri tej sa kapacity navýšili skoro až 3-násobne.

O obrovskom výkone nového M1 Max sme vás na našom webe informovali už v nejednom článku. Po grafickej stránke dokonca prekonáva čip v najnovšej generácii konzoly PlayStation, pričom sa dokáže porovnávať s dedikovanou grafickou kartou NVIDIA RTX 2080.

MacBook Pro s M1 Max prichádza v rôznych konfiguráciach, z ktorých najvyššia vás vyjde na takmer 7 000 €. Je teda zrejmé, že toto prevedenie je určené len pre tých najväčších profesionálov a fajnšmekerov. A keď už sa zákazník rozhodne pre to najlepšie z najlepšieho, mal by skutočne dostať to najlepšie z najlepšieho.

TIP REDAKCIE
Vedci prichádzajú so žuvačkou, ktorá môže pomôcť v obmedzení šírenia koronavírusu
macbook pro
Foto: Apple

Vyšší výkon môže vyústiť k hlasnejšiemu ventilátoru

Apple to vie, a preto sa rozhodol do svojho 16-palcového MacBook Pro poháňanom čipsetom M1 Max uviesť nový vysoko výkonný režim. Jeho existenciu potvrdila časť kódu macOS Monterey, o ktorej informoval server MacRumors. “Váš Mac bude optimalizovať výkon tak, aby dokázal lepšie podporovať náročné úlohy. To môže mať za následok hlasnejší hluk ventilátora,” uvádza popis.

MacRumors teraz potvrdzuje, že režim vysokého výkonu bude dostupný len pre najvyššie konfigurácie špičkového 16-palcového MacBook Pro. Ako naznačuje samotný názov a popis, určený bude predovšetkým pre užívateľov pracujúcich s náročnými operáciami, ako je napríklad renderovanie veľkých súborov či dokonca hranie hier, nakoľko M1 Max v svojej najvýkonnejšej podobe disponuje až 32-jadrovým GPU. Žiaľ, 14-palcový model sa tejto možnosti údajne nedočká, píše Mashable.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať