Honor priblížil, ktorým smartfónom doručí aktualizáciu na Android 12

Niekdajšia dcérska značka spoločnosti Huawei predstavila v priebehu tohto týždňa svoj prvý skladací smartfón Honor Magic V. Zarovno s ním priniesla novú verziu používateľského rozhrania Magic UI 6.0 založenú na operačnom systéme Android 12.

Magic UI 6.0 spolu s OS Android 12 sa dostane aj do skôr predstavených smartfónov Honor. Istý čas to ale potrvá. Výrobca prezradil, ktorým zariadeniam aktualizáciu doručí. Podrobnosti z Číny priniesol portál GSM Arena.

V prvom štvrťroku tohto roka sa Android 12 ohlási v smartfónoch Honor Magic 3, Magic 3 Pro a Magic 3 Pro Plus. Následne, od apríla do júna 2022, začne update prichádzať do modelov Honor 50 a 50 Pro a taktiež do zariadení Honor 60 a 60 Pro.

Honor 50 SE si musí na aktualizáciu počkať do 3. štvrťroka 2022. Model 50 Lite výrobca nespomína, to však neznamená, že aktualizáciu nedostane. Ohlásená môže byť neskôr, po zavŕšení aktualizácie poprednejších zariadení.

V 3. štvrťroku aktualizácia zároveň dobehne smartfóny Honor V40, X30, X30i a X20, ako aj tablety Honor V7 a V7 Pro. Je to neskôr, no lepšie neskoro ako nikdy. Ak sa v stratégii Googlu nič nezmení, v tomto období už bude mať viac-menej pripravenú novú verziu systému Android 13.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného
honor
Smartfón Honor 50

Rozhranie Magic UI 6.0 sľubuje zlepšenia v niekoľkých oblastiach, týkajú sa napríklad kvalitnejšieho multitaskingu alebo osožnejšieho prepojenia viacerých zariadení. Múdry softvér používateľovi predostrie na základe jeho návykov prispôsobené odporúčania a pripomienky (stretnutie, registrácia letenky a pod.).

Systém tiež odporučí najlepšie nastavenia pre často používané aplikácie, za čím stojí snaha lepšie chrániť súkromie používateľov. Algoritmy zároveň automaticky rozpoznajú typ obsahu na obrazovke a keď to bude vhodné, odporučia zapnutie režimu viacerých okien.

Funkcia Honor Sharing zase umožní zdieľať obsah zo smartfónu do Windows PC rýchlosťou až 1,2 Gbps a nízkou odozvou 10 milisekúnd. Dostupná je aj podpora Microsoft Your Phone (aspoň v Číne). Režim GPU Turbo X zvýši výkon smartfónu počas hrania hier.

Magic UI 6.0 udrží na pozadí spustených o 20 % viac aplikácií než prechádzajúca verzia Magic UI 5.0. V oblastiach s nestabilným pripojením bude nový systém hľadať potrebný signál rýchlejšie a efektívnejšie.

Ďalšie zmeny sa týkajú vizuálnej stránky rozhrania, upozornení, dialógových okien a v neposlednom rade miniaplikácií, takzvaných widgetov, prostredníctvom ktorých bude smartfón zobrazovať aj pripomienky a ďalšie relevantné informácie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať