Ešte viac elektromobilov: Postaví Tesla v Číne ďalšiu Gigafactory?

Výstavba ďalšej továrne v Číne by bola zo strany automobilky logickým rozhodnutím.

Tesla má čoskoro pokračovať v rozširovaní siete svojich tovární na výrobu elektromobilov. Nová Gigafactory mala podľa viacerých predpovedí vyrásť na pôde Ruska, no bude tomu skutočne tak?

Hoci Elon Musk skutočne naznačil príchod novej továrne, zamietol predpoklad ohľadom lokality. S najväčšou pravdepodobnosťou tak Gigafactory v Rusku nedočkáme, aspoň nie teraz. “Tesla sa zatiaľ nerozhodla ohľadom štvrtej lokality pre výstavbu Gigafactory,” prehlásil Elon Musk prostredníctvom Twitteru.

Krátko po tomto príspevku zo strany šéfa automobilky sa objavili ďalšie predpovede, podľa ktorých mala Tesla postaviť štvrtú továreň na území Číny, konkrétne v oblasti Čching-tao, jedného z najvýznamnejších prístavných a nezávislých miest, ktoré sa okrem iného vyznačuje aj pomerne rýchlym hospodárskym rozvojom.

Gigafactory 3 – FOTO: Teslarati.com

Kde vyrastie ďalšia Gigafactory?

Grace Tao, vedúca oddelenia pre vládne záležitosti a PR spoločnosti Tesla v Číne, však krátko na to svojom vyhlásení poprela, že by si Tesla vybrala Čching-tao ako miesto pre stavbu novej továrne. V jednom dychu však viac-menej potvrdila, že v Číne skutočne vyrastie aj druhá továreň, len nie v tejto lokalite. “Spoločnosť Tesla je veľmi poctená, že môže prispieť k rozvoju čínskeho priemyslu, a bude aj naďalej pevne zvyšovať svoje investície v Číne. V poslednom období som obdržala od médií mnoho otázok ohľadom druhej továrne, no nemôžem na ne odpovedať jednu po druhej. Všetkým však chcem povedať, že informácie ohľadom lokality pre druhú Gigafactory od Tesly, ktoré sú dostupné na internete, nie sú pravdivé. Ďakujem všetkým našim priateľom, ktorým záleží na rozvoji spoločnosti Tesla a podporujú ho.”

Ako píše server Electrek, výstavba ďalšej továrne v Číne by bola zo strany automobilky logickým rozhodnutím. Gigafactory v okolí Šanghaja je totiž vysoko produktívna, pričom v priebehu len 24 mesiacov od svojho vzniku dokázala dosiahnuť ročnú výrobnú kapacitu vo výške 450 tisíc elektrických vozidiel. Okrem toho sa stala aj novým exportným centrom, ktorého úlohu dovtedy zohrávala továreň vo Fremonte.

TIP REDAKCIE
Viomi V3 vysávač: Extrémny výkon a najlepší pomer cena/kvalita tohto roka!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať