1,5 milióna dolárov za skin v CS:GO? Pre niekoho to stále nie je dosť

Skin pre nôž s názvom Karambit Case Hardened mal mať koncom júla hodnotu 800 tisíc dolárov. Teraz je to takmer dvojnásobok.

Ak ste hráčom CS:GO, určite ste dobre poznáte skiny. Získať ich môžete niekoľkými spôsobmi, a to napríklad prostredníctvom debničiek alebo kúpou na komunitnom trhu či v obchodoch tretích strán. Mnoho skinov je viac-menej cenovo dostupných a dajú sa získať za pár centov, nanajvýš eur. Potom sú tu ale také, ktoré vychádzajú na štvor, päť a vo vzácnych prípadoch aj viacciferné sumy. Jedným z týchto prípadov je aj skin noža s názvom Karambit Case Hardened.

Táto séria skinov, do ktorej sa začleňuje napríklad aj zbraň AK-47, je veľmi vzácna a tým pádom aj drahá. Predmetný nôž je však najcennejší, nakoľko má modrú čepeľ, nízku opotrebovanosť a hlavne je jediný na svete.

Koľko stojí? Ako píše server Dexerto, známy zberateľ vystupujúci ako ohnePixel koncom júla vydal video, v ktorom ukazuje tento drahý nôž. V tom čase sa jeho hodnota mala pohybovať okolo 800 tisíc dolárov, čiže necelých 682 tisíc eur. Aktuálny majiteľ skin zakúpil ešte v roku 2016, a to za približne 100 tisíc dolárov (cca 85 tisíc eur).

Cena za posledné mesiace vzrástla takmer 2-násobne

Cena Karambit Case Hardened však v nasledujúcich týždňoch od zverejnenia spomenutého videa rapídne rástla. Ako veľmi? Ďalší zberateľ, ktorý na sieti Twitter pôsobí ako xMercy, uvádza, že aktuálne najvyššou ponukou za skin je čiastka vo výške až 1,5 milióna dolárov (cca 1,29 milióna eur). Prekvapivo, majiteľ túto ponuku odmietol.

To samozrejme mnohých zaskočilo, nakoľko 1,5 milióna rozhodne nie je málo. Doslova ide o jednu z najdrahších digitálnych položiek na svete. Keď sa však nad tým človek zamyslí, rozhodnutie majiteľa má logiku. Ak totiž cena v priebehu posledných dvoch mesiacov vzrástla takmer dvojnásobne, je zrejmé, že bude rásť aj naďalej. Majiteľ podľa všetkého trpezlivo vyčkáva a sleduje, koľko sú ľudia za jeho skin ochotní ponúknuť.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať