Čína zaviedla drastické opatrenia: Deti môžu hraním online hier stráviť len 3 hodiny týždenne

Hráči, ktorí majú menej ako 18 rokov, môžu po novom hrať len jednu hodinu, konkrétne od 20:00 do 21:00, a to v piatok, sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov.

Čínske herné platformy, medzi ktoré sa zaraďujú aj giganti ako Tencent či NetEase, musia výrazne regulovať čas, ktorý maloletí hráči strávia za online hrami. Odteraz totiž v Číne platí prísne pravidlo, podľa ktorého majú dovolené len 3 hodiny týždenne. O novinke informuje server The Verge.

Hráči, ktorí majú menej ako 18 rokov, môžu po novom hrať len jednu hodinu, konkrétne od 20:00 do 21:00, a to v piatok, sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov. Nové pravidlá sa vzťahujú aj na telefóny. Doposiaľ bolo dovolené hrať počas všetkých dní týždni po dobu 1,5 hodiny, pričom počas sviatkov mali dovolené až 3 hodiny.

Ako píše agentúra Reuters, herné spoločnosti majú mimo uvedených hodín zakázané maloletým poskytovať svoje služby. Taktiež musia zaviesť systém na overovanie mien, bez ktorého by presadenie nových pravidiel jednoducho nebolo možné.

Zdroj: Matilda Wormwood (Pexels)

Čína bojuje proti závislosti na hrách

Regulačné orgány tvrdia, že budú úzko spolupracovať s rodičmi a školami, aby bojovali proti závislosti mládeže na hraní hier. “Tínedžeri sú budúcnosťou našej vlasti,” cituje čínska publikácia Xinhua nemenovaného hovorcu National Press and Publication Administration (NPPA). “Ochrana fyzického a duševného zdravia maloletých súvisí so životnými záujmami ľudí a týka sa kultivácie mladej generácie v ére národného omladenia.”

Zavedenie týchto priam drastických pravidiel je súčasťou plánu Pekingu získať väčšiu kontrolu nad spoločnosťou a kľúčovými sektormi ekonomiky, vrátane technológií, vzdelania a majetku.