battlefield 2042

Simulátor farmárčenia má na Steame úspech, prekonal aj Battlefield 2042

Niet sa čomu čudovať.

Uprednostnili by ste pokojnú jazdu na traktore alebo poriadnu tímovú strieľačku z pohľadu prvej osoby? Väčší počet hráčov si na platforme Steam vybralo skôr to prvé, ako si všíma server Kotatku. Hra Farming Simulator 22 totižto v počte aktívnych hráčov prekonala Battlefield 2042.

Battlefield 2042 aj Farming Simulator 22 sú úplne nové hry, ktoré boli vydané s odstupom troch dní v tomto mesiaci. Prvý menovaný titul však potlesk od hráčov nezožal.

Štart hry je slabý. Battlefield 2042 je plný technických chýb, nedostatkov, chýbajú funkcie z predošlých hier a ani množstvo obsahu nie je zrovna najštedrejšie. Ako to už býva, hráči sú nároční. Novému Battlefieldu preto uštedrili množstvo negatívnych recenzií.

Inak drahú hru sa vývojári snažia opraviť aktualizáciami. Jedna už vyšla, ďalšia pricestuje budúci týždeň. Na druhú stranu, Farming Simulator 22 sa na nedostatok kladnej spätnej väzby sťažovať nemôže.

Nový simulátor farmárčenia sa v poslednom týždni stal najhranejšou hrou na platforme Steam. Počas uplynulých 24 hodín sa rozhodlo farmárčiť približne 94 000 hráčov. Zbraň do ruky však vzalo len 53 000 hráčov.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov
farming simulator
Foto: SteamDB

Ak by sme mali uzavrieť TOP 5 najpredávanejších hier na Steame za 47. týždeň, rebríček by doplnili Cyberpunk 2077, Red Dead Redemption 2 a Valve Index VR Kit, zhrnul SteamDB.

Fanúšikovia Battlefieldu budú asi argumentovať, že ide len o Steam. Ak by sme k celkovému počtu hráčov pripočítali ostatné platformy (PS5 alebo Origin), s najväčšou pravdepodobnosťou prekonajú Farming Simulator 22.

Skôr ale ide o to, že jedna z najočakávanejších veľkých hier, v jednom z najväčších digitálnych obchodov a na jednej z najväčších herných platforiem na svete (PC), nedokáže držať krok so…silmulátorom farmárčenia.

Pokiaľ ste si Battlefield 2042 zakúpili, čakanie na opravné aktualizácie si môžete spríjemniť pestovaním kukurice, sadením zemiakov alebo výstavbou včelieho úľa. Vývojári nového Battlefieldu nie sú jediní, ktorí dostávajú studenú sprchu.

Problémy so svojim „veľdielom“ musí hasiť aj Rockstar. Remaster trilógie GTA hier to schytáva za svoje nepodarené prevedenie z každej strany. Aj v tomto prípade majú existujúce nedostatky zotrieť nadchádzajúce aktualizácie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať