Smartfóny Google Pixel zamŕzajú pri vytáčaní tiesňovej linky, na vine má byť aplikácia Microsoft Teams

Zatiaľ našťastie nemáme k dispozícii žiadnu evidenciu, že by sa podobný incident dial pri vytáčaní u nás platných tiesňových liniek, napríklad 112.

Niektoré smartfóny Google Pixel majú trpieť kurióznou chybou. Začiatkom minulého mesiaca sme sa dozvedeli, že zariadenia z najnovšieho radu, Pixel 6, občasne vytáčajú náhodné kontakty z telefónneho zoznamu. Tentokrát je problém vo vytáčaní tiesňovej linky. Pri jej kontaktovaní majú zariadenia zamŕzať, informuje server ZDNet.

Na túto chybu pôvodne upozornil a podrobne ju opísal jeden z užívateľov sociálnej siete Reddit. Vo svojom príspevku uvádza, že keď sa pokúsil vytočiť číslo 911, jeho zariadenie, konkrétne Pixel 3, jednoducho zamrzlo. Zatiaľ našťastie nemáme k dispozícii žiadnu evidenciu, že by sa podobný incident dial pri vytáčaní u nás platných tiesňových liniek, napríklad 112.

Na vine má byť Microsoft Teams

Chyba sa síce nezdá byť veľmi rozšírená, no to nijak neuberá na jej závažnosti. Google sa teda takmer okamžite pustil do jej riešenia, pričom vyvodil, že na vine je aplikácia Microsoft Teams, ktorá sa v dnešnom pandémiovom období vo veľkom používa medzi pracujúcimi ľuďmi i študentmi.

TIP REDAKCIE
Samsung The Freestyle: Projektor za 999 € prichádza na Slovensko!

Hovorca spoločnosti tvrdí, že problém sa vyskytuje len na zariadeniach s Android 10 a vyššie. Dodáva, že v súvislosti s Microsoft Teams sa vyskytuje vtedy, keď je aplikácia nainštalovaná, ale nie je k nej priradený, respektíve registrovaný žiadny účet.

Google sa už spojil s Microsoftom, aby chybu odstránil. Deklaruje, že jej vyriešenie sa zaraďuje medzi hlavné priority, pričom stať by sa tak malo prostredníctvom blízkej aktualizácie aplikácie Microsoft Teams.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať