Steve Wozniak na adresu iPhone 13: Skutočne nepoznám rozdiel

Čo sa týka iPhone 13, najviac sa toho zmenilo v interiéri. Dočkali sme sa ešte výkonnejšieho čipsetu, nových kapacít pre fotoaparáty, väčších batérií a taktiež kvalitnejších displejov.

Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, sa vyjadril na adresu jej najnovších produktov, predmetne smartfónov z radu iPhone 13 a hodiniek Apple Watch Series 7. Čo povedal?

V jednoduchej skratke – nepozná rozdiel, píše PhoneArena. A hoci si to môžu niektorí vyložiť ako ostrú kritiku, nie je tomu úplne tak. “V technológiach je to tak, že chcete držať krok s tým najnovším, no niekedy aj keď ste päť alebo sedem rokov pozadu, funguje vám to, a práve to je to, z čoho pramenia predaje. Zohnal som si nový iPhone; skutočne nepoznám rozdiel. Softvér v ňom je prítomný aj v starších modeloch, čo je, predpokladám, pozitívum. Zohnal som si aj nové hodinky, no ani pri tých nepoznám rozdiel,” uviedol Wozniak.

Keď sa pozrieme viac do histórie, zistíme, že Apple mal pri svojich smartfónoch len pár väčších dizajnových úprav. Jednou z týchto veľkých úprav bolo uvedenie výrezu v hornej časti obrazovky a odstránenie 3,5 mm výstupu pre slúchadlá. Poslednej ako-takej výraznejšej zmeny sme sa dočkali pri iPhone 12, kedy výrobca uplatnil ostrejšie hrany.

TIP REDAKCIE
Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Čo sa týka iPhone 13, najviac sa toho zmenilo vnútri. Dočkali sme sa ešte výkonnejšieho čipsetu, nových kapacít pre fotoaparáty, väčších batérií a taktiež kvalitnejších displejov.

V rámci Apple Watch Series 7 sa vylepšenia hľadajú o čosi ťažšie. Hodinky sú síce väčšie a odolnejšie, no ponúkajú ten istý procesor ako predošlá generácia.

Mnoho sa toho môže zmeniť budúci rok. Očakáva sa totiž, že Apple pri iPhone 14 použije úplne nový dizajn a že sa konečne zbaví obrovského výrezu v prospech o niečo menšieho kruhového výrezu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať