Steve Wozniak má novú firmu. Bude čistiť vesmír od nadbytočného odpadu?

Spoločnosť nesie názov Privateer Space a je výtvorom Wozniaka a jeho dlhoročného priateľa a spolupracovníka, Alexa Fieldinga zo spoločnosti Ripcord, ktorá sa zaoberá robotickou digitalizáciou.

Steve Wozniak, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, vo svete biznisu ešte nekončí. Pracuje totiž na novom tajomnom projekte, o ktorom vieme viac-menej len toľko, že bude mať čosi spoločné s vesmírom. O aký projekt ide?

71-ročný podnikateľ a v technologickom svete uznávaná celebrita nedávno na Twitter zavesil príspevok, v ktorom stojí: “Vzniká vesmírna súkromná spoločnosť, iná ako ostatné.” Tento záhadný príspevok doplnil ešte záhadnejším videom, ktoré hoci veľa sľubuje, no len veľmi málo prezrádza.

Video vyzerá, ako keby bolo poskladané z filmových útržkov. Tie sú doplnené epickou zvučkou a veľmi vážne naladeným rozprávačom: “Spoločne sa dostaneme ďaleko. Budeme sa starať jeden o druhého, spoločne budeme riešiť problémy. Toto nie sú preteky. Nie je to súťaž ani hra. Nie sme jeden človek, jedna spoločnosť, jeden národ. Sme jedna planéta.”

Tu však vážny prejav nekončí. “Sme prieskumníci. Sme snílkovia, ľudia, ktorí riskujú, inžinieri a pozorovatelia hviezd. Sme ľudia a je na nás, aby sme spoločne robili to, čo je správne a dobré. Musíme sa starať o to, čo máme, aby ďalšia generácia mohla byť spolu lepšia.”

“Obloha už nie je limit,” stojí v slogane na úplnom konci videa.

Čistenie vesmíru od odpadu?

Predmetná spoločnosť nesie názov Privateer Space a je výtvorom Wozniaka a jeho dlhoročného priateľa a spolupracovníka, Alexa Fieldinga zo spoločnosti Ripcord, ktorá sa zaoberá robotickou digitalizáciou. Fielding v minulosti pracoval aj ako inžinier pre Apple, píše server DigitalTrends.

V reklame doprevádzajúcej video stojí, že cieľom spoločnosti Privateer Space je bezpečnejší a prístupnejší vesmír pre celé ľudstvo. Čo to znamená? Podľa niektorých špekulácií môže mať firma zameranie na čistenie vesmíru od nadbytočného odpadu, ktorý krúži okolo Zeme.

Viac detailov ohľadom spolupráce dvoch technologických mágov by sme sa mali dozvedieť počas konferencie AMOS Tech 2021, ktorá sa bude konať od 14. do 17. septembra na Havaji. Ďalšie informácie vám poskytneme hneď, ako to bude možné.