Elon Musk prekvapuje: Ukážte mi, ako 6 miliárd dolárov vyrieši hlad a ja vám tie peniaze dám

Musk je podľa Bloomberg Billionaires Index nielen najbohatším človekom na svete, ale taktiež prvým človekom vôbec, ktorý dokázal naakumulovať bohatstvo o hodnote prevyšujúcej 300 miliárd dolárov (približne 259,3 miliardy eur).

Expert z OSN špecializujúci sa na svetový hlad koncom minulého mesiaca prehlásil, že len 2 % bohatstva Elona Muska by postačili na záchranu až 42 miliónov ľudí pred hladovaním. Toto percento by pritom bolo ešte nižšie, ak by sa k Muskovi pridali aj ostatní svetoví miliardári, ako napríklad Jeff Bezos či Bill Gates.

V celkovo 43 národoch má žiť až 42 miliónov ľudí zaraďujúcich sa do štvrtej úrovne IPC, čo je nástroj sledujúci neistotu ohľadom prísunu potravín. Situáciu v jednotlivých krajinách hodnotí celkovo piatimi stupňami. Jednoducho vysvetlené, čím vyšší stupeň, tým väčší hlad. Spomenutá štvrtá úroveň predstavuje hrozbu prepuknutia hladomoru.

Nakoľko ide o veľmi vážnu vec a veľmi odvážne tvrdenia zo strany OSN, vyjadrenie Elona Muska na seba nenechalo dlho čakať. Prehlásil, že predá akcie Tesly a dodá OSN potrebné finančné prostriedky, no pod jednou podmienkou. Organizácia musí dokázať, že na tak veľký problém, ako je svetový hlad, bude skutočne stačiť tak nízke percento jeho bohatstva. O novinke informuje publikácia Business Insider.

Musk je podľa Bloomberg Billionaires Index nielen najbohatším človekom na svete, ale taktiež prvým človekom vôbec, ktorý dokázal naakumulovať bohatstvo o hodnote prevyšujúcej 300 miliárd dolárov (približne 259,3 miliardy eur). Aktuálna hodnota šéfa Tesly a SpaceX dosahuje hranicu približne 311 miliárd dolárov (približne 268,7 miliardy eur), čo znamená, že ak by sa rozhodol skutočne poskytnúť žiadané 2 %, do fondu OSN by vlial okolo 6 miliárd dolárov (približne 5,2 miliardy eur). Koniec koncov, stále by bol bohatší ako muž na druhej priečke, Jeff Bezos.

TIP REDAKCIE
Slovenský startup Photoneo získal investíciu vo výške 21 miliónov dolárov

Elon žiada dôkazy a otvorený prehľad finančných operácií

Keď si to zhrnieme, Elon je ochotný poskytnúť kompetentným osobám svoje finančné prostriedky. Jediné, čo žiada, je dôkaz, že 6 miliárd postačí na ukonečenie svetového hladu, a taktiež aby mala celá verejnosť možnosť presne vidieť, ako a na čo sú, respektíve budú, jeho peniaze utrácané.

OSN tvrdí, že má zavedené transparentné systémy a taktiež otvorené účtovníctvo, čo znamená, že druhá z podmienok by nemala byť žiadnym problémom. Čo sa týka tej prvej, Svetový potravinový program OSN vraj nikdy nepovedal, že žiadaná čiastka vyrieši svetový hlad ako taký. Postačí však na záchranu 42 miliónov ľudí ohrozených vážnou krízou.

“U 400 najväčších miliardárov v Spojených štátoch bol za posledný rok zaznamenaný rast čistého bohatstva o 1,8 bilióna dolárov,” tvrdí odborník na svetový hlad. “Všetko, čo ziadam, je 0,36 % z tohto čistého nárastu. Som za to, aby ľudia zarábali peniaze, ale Boh vie, že som aj za pomoc ľuďom, ktorí to práve teraz veľmi potrebujú. Svet je v ťažkostiach.”

Total
46
Zdieľaní
Total
46
Zdieľať