samsung galaxy A30s

POZOR: Tieto Samsung smartfóny onedlho prídu o softvérové aktualizácie!

Koniec podpory sa blíži pre celkovo štyri smartfóny z radu Galaxy A, a to Galaxy A20s, Galaxy A30s, Galaxy A50s a Galaxy A70s.

Samsung sa blíži k ukončeniu softvérovej podpory pre niektoré smartfóny z mid-range série Galaxy A. Štyri modely po novom prešli zo štyroch aktualizácií ročne na dve aktualizácie ročne, píše SamMobile.

Samsung je v rámci softvérovej podpory svojich zariadení pomerne štedrý. Pre svoje najnovšie vlajkové lode, ako napríklad Galaxy S21 či Note 20, dokonca ponúka až 5 rokov aktualizácií firmvéru. Časom však každý telefón dosiahne koniec svojho životného cyklu a o túto podporu príde. A hoci užívateľ môže dané zariadenie používať aj naďalej, z hľadiska bezpečnosti to nemožno považovať za zrovna správne rozhodnutie.

4 modely sa blížia ku svojmu koncu

Koniec podpory sa blíži pre celkovo štyri smartfóny z radu Galaxy A, a to Galaxy A20s, Galaxy A30s, Galaxy A50s a Galaxy A70s. Všetky z nich až po novembrovú záplatu získavali aktualizácie na štvrťročnej báze. Po novom však majú nárok len na dve aktualizácie za rok, čo je posledné štádium pred tým, než aktulizácie zmiznú úplne. Kompatibilitu by tak mali stratiť približne v tomto období budúceho roku.

TIP REDAKCIE
Tabletom Lenovo sa na Slovensku darí, majú nadpolovičný podiel na trhu

Ak vlastníte jedno z uvedených zariadení, odporúčame vám sa pomaly poobzerať po alternatíve. Dnes je našťastie trh so smartfónmi veľmi sýty, čo znamená, že na svoje by si mal prísť každý, bez ohľadu na výšku dostupného rozpočtu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať