Fortnite v Číne skončil: Epic Game hru vypne už 15. novembra

Čínska odnož hry sa nazýva Fortress Night. Od medzinárodnej verzie sa líši v niekoľkých ohľadoch.


Fortnite patrí medzi najobľúbenejšie hry zo žánrovej kategórie Battle Royale, ktorú vývojár, spoločnosť Epic Game, prevádzkuje aj na trhu v Číne. Oficiálne je hra v tejto krajine dostupná v beta verzii, funguje tam pod názvom Fortress Night.

Hráči v Číne si hru Fortnite užijú iba do 15. novembra. Potom ju Epic Game odstaví, ako píše server CNET. Oficiálne dôvody vypnutia hry nie sú známe, pravdepodobne to ale súvisí so zásahmi čínskej vlády, v rámci ktorých sa rozhodla prísnejšie regulovať veľké technologické firmy.

Používatelia mladší ako 18 rokov môžu hrať hry len jednu hodinu, a to od 20. do 21. hodiny v piatok, sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov. Tieto pravidlá sa týkajú aj mobilných hier. Predtým mohli používatelia hrať hry počas všetkých dní týždni po dobu 1,5 hodiny, pričom počas sviatkov mali dovolené hrať až 3 hodiny.

Čína sa snaží takýmto spôsobom bojovať proti závislosti mládeže na hraní hier, spolupracuje aj s rodičmi a školami. Čínska vláda označila online hry ako „duševné ópium”.

TIP REDAKCIE
Spotify vyhovelo Adele a vyplo náhodné prehrávanie skladieb v albumoch
fortnite
Foto: Gameindustry

Čínsky Fortnite sa od medzinárodnej verzie hry nelíši iba názvom. Rozdielov je viac. Okresané je zobrazovanie násilia a pridružených prvkov. V hre sa napríklad nenachádzajú žiadne predmety s vyobrazením lebky.

Hráči okrem toho nemajú možnosť utrácať v hre reálne peniaze. Iná je tiež hrateľnosť. Vo finálne nevíťazí posledný hráč alebo tím, ktorý zlikvidoval na postupne sa zmenšujúcej mape všetkých nepriateľov. Vyhrávajú všetci hráči, ktorí sa udržali na žive aspoň 20 minút.

Fortress Night taktiež hráčom zobrazuje výzvy, aby si oddýchli a našli si čas na štúdium. Takáto výzva sa zobrazila vtedy, ak hre venovali v pracovných dňoch viac ako 90 minút voľného času.

Fortnite sa v upravenej podobe dostal na čínsky trh v roku 2018 vďaka spolupráci firiem Tencent a Epic Game. Vývojári o vypnutí serverov na svojom webe informujú stručne. Tým hráčom, ktorí sa zapojili do testovania, poďakovali.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať