Samsung prekonáva očakávania: V treťom štvrťroku vykázal rekordné tržby!

Je vysoká šanca, že Samsungu sa bude dariť aj v nasledujúcom kvartáli. Blížia sa totiž Vianoce, ktoré sú zväčša späté s vyšším dopytom po elektronike.

Samsung sa v treťom kvartáli aktuálneho fiškálneho roku poriadne rozbehol. Dosiahol rekordné tržby vo výške až 73,9 bilióna juhokórejských wonov, čo v prepočte vychádza na zhruba 54,13 miliardy eur. O tomto významnom úspechu informuje server GSMArena.

Prevádzkový zisk v sledovanom období činil 15,8 bilióna juhokórejských wonov, čiže zhruba 11,57 miliardy eur. V tomto prípade si tak spoločnosť medziročne polepšila o 26 %. Čo sa týka tržieb ako takých, pri tých možno hovoriť o 10-percentnom navýšení.

Inými slovami, spoločnosť zaznamenala najvyšší kvartálny zisk za posledné tri roky a celkovo druhý najväčší zisk vo svojej histórii.

Značné sumy Samsungu generovali polovodiče, a to kvôli zvýšenom dopyte po dátových centrách a cloudových serveroch. Tento sektor zarobil 26,4 bilióna juhokórejských wonov (približne 19,33 miliardy eur).

Veľmi dobre sa pritom darilo aj pamätiam a displejom, čo je oblasť, ktorá zaznamenala ako rast v dopyte, tak aj rast v ziskoch. Pochopiteľne, Samsung sa nemôže sťažovať ani na svoje skladačky a low až mid-range smartfóny, tablety a nositeľné zariadenia. Žiaľ, v tomto smere bol zaznamenaný 8-percentný medziorčnému pokles, konkrétne na 27,34 bilióna juhokórejských wonov (približne 20,02 miliardy eur).

TIP REDAKCIE
One UI 4.0 s Android 12 bude už čoskoro dostupný aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3

Je vysoká šanca, že Samsungu sa bude dariť aj v nasledujúcom kvartáli. Blížia sa totiž Vianoce, ktoré sú zväčša späté s vyšším dopytom po elektronike.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať