realme GT

Realme GT 2 Pro sa bude mať čím chváliť: Okrem vlajkového čipu ponúkne aj 120 Hz displej či LPDDR5 RAM

Presnú cenu zatiaľ nepoznáme, no podľa viacerých špekulácií by sa mala pohybovať okolo 550 až 600 € (v prepočte). Aktuálne žiaľ nepoznáme ani približný dátum predstavenia.

Spoločnosť Realme sa chystá vstúpiť do segmentu špičkových vlajkových lodí. Učiniť tak plánuje prostredníctvom modelu Realme GT 2 Pro, ktorý poženie chystaný vlajkový čipset od Qualcommu, Snapdragon 8 Gen 1. Nedávno sa objavil v známom benchmarku AnTuTu, kde úspešne pokoril hranicu 1 milióna bodov. Prvotriedny výkon je teda zárukou.

Procesor však nebude jediným špičkovým komponentom v Realme GT 2 Pro. Ako píše server NDTV Gadgets, po softvérovej stránke bude poháňaný operačným systémom Android 12, ktorý bude spolupracovať s rozhraním Realme UI vo verzii 3.0. Tešiť sa vraj môžeme aj na rýchlu operačnú pamäť typu LPDDR5, ktorej kapacita má dosahovať až 512 GB. Výrobca pritom nevynechá ani bleskové UFS 3.1 úložisko.

Realme GT 2 Pro v benchmarku skóroval vyše jedného milióna bodov, čo je obrovské zlepšenie oproti Snapdragon 888 nachádzajúcemu sa v mnohých tohtoročných vlajkových lodiach. Rovnako sa zlepšenia dočkáme aj v rámci grafického procesora, ktorý má byť v porovnaní s aktuálnou generáciou rýchlejší o až 37,5 %.

TIP REDAKCIE
České dráhy inovujú: Náhradné diely pre vlaky si budú vyrábať pomocou 3D tlačiarní

Čo ďalej? Prednú stranu smartfónu má pokrývať kvalitný 6,51-palcový AMOLED displej s rozlíšením FullHD+, pomerom strán 20 : 9, hustotou pixelov 404 ppi a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Súčasťou bude aj 32 Mpx selfie fotoaparát, pričom na opačnej strane hlavnú úlohu zohrá 50 Mpx hlavný snímač obrazu. Vlajkovú špecifikáciu dopĺňa podpora pre 125 W nabíjanie, vďaka ktorému bude obnova energie otázkou niekoľkých minút.

Presnú cenu zatiaľ nepoznáme, no podľa viacerých špekulácií by sa mala pohybovať okolo 550 až 600 € (v prepočte). Aktuálne žiaľ nepoznáme ani približný dátum predstavenia. Veríme však, že sa tak stane už čoskoro.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať