antutu

Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Dosiahnuté skóre korešponduje s predošlými špekuláciami, ktoré model GT 2 Pro označovali a stále označujú za právoplatnú vlakovú loď.

Qualcomm už o pár dní predstaví svetu svoju novú generáciu vlajkového čipu Snapdragon. Model, na rozdiel od jeho predchodcov, si osvojí nový formát označenia. Známy tak bude ako Snapdragon 8 Gen 1 a poženie drvivú väčšinu vlajkových lodí naplánovaných na prvý polrok 2022.

Niet žiadnych pochýb, že pôjde o výkonnostné monštrum. Dokazujú to aj nedávno zverejnené výsledky z benchmarku AnTuTu, v ktorom sa čipsetu podarilo dosiahnuť až 1 035 020 bodov. Prekonal tak aj vlajkový čipset od spoločnosti MediaTek, Dimensity 9000, ktorý skóroval s 1 007 396 bodmi.

Tieto výsledky naznačujú, že nadchádzajúce smartfóny, ktoré si osvoja novú generáciu špičkových čipov, sa minimálne po výkonnostnej stránke rozhodne nebudú mať za čo hanbiť. A máme už aj prvý dôkaz. V tom istom benchmarku sa po novom objavilo zariadenie od spoločnosti Realme, podľa všetkého model GT 2 Pro. V poradí ide o už tretí produkt, ktorý v AnTuTu prekonal miliónovú hranicu.

Realme GT 2 Pro: Vlajková loď, ako sa patrí

Zariadenie nesie označenie RMX3300 a je poháňané čipsetom Snapdragon 8 Gen 1, píše GSMArena. Dosiahnuté skóre korešponduje s predošlými špekuláciami, ktoré model GT 2 Pro označovali a stále označujú za právoplatnú vlajkovú loď.

TIP REDAKCIE
Veľké vylepšenie pre foťáky: Apple má pri iPhone 14 výrazne navýšiť počet megapixelov

Prednú stranu smartfónu má pokrývať 6,51-palcový AMOLED displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Jeho súčasťou bude aj 32 Mpx selfie fotoaparát, pričom na opačnej strane sa bude týčiť 50 Mpx hlavný snímač obrazu s podporou pre OIS, čiže optickú stabilizáciu obrazu.

Súčasťou interiéru bude okrem spomenutého čipsetu aj rýchla operačná pamäť typu LPDDR5, špičkové úložisko typu UFS 3.1 a batéria s podporou pre šialené 125 W UltraDart nabíjanie. Aj napriek tak naloženej výbave však má ísť o pomerne lacný kúsok. Na domácom trhu sa má predávať za približne 4 000 čínskych jüanov, čo v prepočte vychádza na zhruba 553 eur. Cena na našom trhu však pravdepodobne bude o niečo vyššia.

Aktuálna cena modelu Realme GT

Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať