snapdragon 865

Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov

Rovnakým výkonom sa chváli aj Dimensity 9000 od MediaTeku.

Spoločnosť Qualcomm 30. novembra predstaví nový mobilný čipset vlajkovej triedy, ktorý ponesie označenie Snapdragon 8 Gen 1. Nástupca súčasného Snapdragonu 888 sa tak bude nazývať inak.

Qualcomm potvrdil, že zmení spôsob, akým označuje svoje čipy. Odlíši ich aj farebne. V názve súčiastok bude figurovať jednociferné číslo série a zároveň údaj o generácii. Snapdragon sa stal samostatnou značkou a z názvoslovia vypadne označenie „5G“.

Pre ešte lepšiu prehľadnosť si Qualcomm pomôže farbami. Zlatá bude patriť vlajkovým čipom, červená či šedá zase komponentom zo strednej alebo nižšej výkonnostnej triedy.

Snapdragon 8 Gen 1 sa najnovšie mihol v známom benchmarku AnTuTu, kde prekonal bájnu métu 1 milióna bodov. Presnejšie, dosiahol skóre 1 035 020 bodov. Novinke od Qualcommu dýcha na krk čip Dimensity 9000 od MediaTeku, ktorý je na rozdiel od neho už oficiálne známy.

Aj tento čip sa v teste AnTuTu prehupol cez hranicu 1 milióna bodov, zaznamenal presne 1 007 396 bodov, čo je len o 2,6 % menej než v prípade Snapdragonu 8 Gen 1. Výsledky zverejnil na Twitteri užívateľ Abhishek Yadav, objavil ich na čínskej sociálnej sieti Weibo.

TIP REDAKCIE
EMA schválila vakcínu od Pfizeru pre maloletých vo veku od 5 do 11 rokov, podávať sa bude v 2 menších dávkach

Vzhľadom na povahu zdrojov ich treba brať s patričnou rezervou, bližšie podrobnosti zverejnené neboli. Výsledky napriek tomu dobre ilustrujú, že si oba čipsety budú tvrdo konkurovať.

Nakoniec, spoliehajú sa na rovnakú architektúru ARMv9 s extra výkonným jadrom Cortex-X2. Aj keď sú výstupy z benchmarku pôsobivé, zatiaľ sa z nich nedá usudzovať nič. Výhody toho či oného čipsetu treba v prvom rade preskúmať v užívateľskej praxi.

Porovnávanie výkonu medzi odlišnými platformami nemá veľký zmysel. Výborný A15 Bionic od Apple zostáva v samostatnej kategórii. MedaTek ale naznačil, že výkon jeho čipu Dimensity 9000 dokáže konkurovať aj kremíku od Apple.

Nech už sú výsledky akékoľvek, budúcoročné vlajkové smartfóny a tablety budú opäť o niečo výkonnejšie a energeticky efektívnejšie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať