oneplus nord

MediaTek dvíha ceny svojich čipov, pri 4G komponentoch až o 15 %

Dopyt po 4G smartfónoch je stále vysoký.

MediaTek je hlavným konkurentom spoločnosti Qualcomm v oblasti výroby čipov pre mobilné zariadenia. V 2. štvrťroku dosiahol 43 % podiel na trhu, čím predbehol uvedeného výrobcu procesorových súprav Snapdragon.

Nedostatok polovodičových súčiastok na trhu spôsobuje, že výrobcovia spotrebnej elektroniky nedokážu vyprodukovať toľko zariadení, koľko by chceli. Okrem toho si musia za žiadané komponenty priplatiť.

Portál gizmochina.com odvolávajúci sa na taiwanský server UDN informuje, že MediaTek zvyšuje ceny vybraných čipsetov určených pre smartfóny, ktoré sú v aktuálnom období veľmi žiadané.

mediatek
Ilustr. foto: 9to5Google

MediaTek situáciu nekomentoval, no podľa zdrojov z prostredia výrobcu ceny komponentov navýšil o 15 %. Napriek rozmachu 5G technológií mala výraznejšie stúpnuť cena 4G čipov. Dopyt po 4G smartfónoch je stále vysoký, obzvlášť v krajinách ako India, kde sa siete 5. generácie ešte nebudujú.

Dražba frekvencií vhodných pre 5G siete sa má v Indii spustiť niekedy v polovici budúceho roka, uvádza indiatimes.com. Čo sa týka 5G čipov, ich cenu mal MediaTek navýšiť o 5 %. Hlavným dôvodom zvýšenia cien majú byť rastúce náklady na ich výrobu.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Očakáva sa, že ceny čipov zdvihne aj Qualcomm, priamy konkurent MediaTeku. Zatiaľ to však nikto nepotvrdil. Budú stáť smartfóny kvôli drahším čipom viac? Je to možné. Cenu formuje ponuka a dopyt, a ten je tomto období vysoký.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať