edge 30 ultra

Plochý displej a tri foťáky: Takto má vyzerať Motorola Edge 30 Ultra

Motorola Edge 30 Ultra môže byť vôbec prvým alebo jedným z prvých smartfónov, ktoré si osvoja najnovší vlajkový čipset od Qualcommu.

Motorola Edge 30 Ultra môže byť vôbec prvým alebo jedným z prvých smartfónov, ktoré si osvoja najnovší vlajkový čipset od Qualcommu. Snapdragon 898 (SM8450) ešte predstavený nebol, premiéru si odbije v najbližších týždňoch, na podujatí Tech Summit 2021.

Motorola pri svojich súčasných mobilných zariadeniach označenie „Ultra“ nepoužíva, zmeniť to ale má model Edge 30 Ultra, ktorý spoznáme začiatkom budúceho roka. Vzhľadom na toto označenie by sme mali dostať výborné technické parametre.

Podľa posledných indícií tomu tak naozaj bude, hoci môže pár prémiových funkcií chýbať. Teraz sa môžeme pozrieť na to, ako bude Motorola Edge 30 Ultra približne vyzerať. Čerstvé vizualizácie má opäť na svedomí známy leaker Steve Hemmerstoffer, ktorý ich zverejnil prostredníctvom webu 91Mobiles.

edge 30 ultra
Foto: 91mobiles

Obrázky prezrádzajú, že sa nič výnimočné nechystá. Edge 30 Ultra svojím vzhľadom nadviaže na predchádzajúce zariadenia výrobcu, čo však vôbec nie je na škodu. Odporcov zakrivených hrán obrazoviek poteší, že novinka od Motoroly príde s plochým displejom.

Ostrovček s fotoaparátmi na zadnej strane sa akosi zaoblil, čo úplne neladí s hranatejším prevedením celého smartfónu. Zdroj uvádza, že sa okrem USB-C konektora, obvyklej zostavy tlačidiel a tlačidla pre aktiváciu digitálnej asistencie od Google našlo v smartfóne miesto aj pre 3,5 mm audio jack.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!
motorola edge 30 ultra
Foto: 91mobiles

Novinka bude mať rozmery 163,1 x 76,5 x 8,8 mm, v najhrubšom mieste, v oblasti fotoaparátov, to bude 10 milimetrov. Približná špecifikácia vyzerá nasledovne:

  • Snapdragon “SM8450” (nástupca súčasného SD 888, zrejme SD 898)
  • 6,67-palcový OLED so 144 Hz frekvenciou a FHD+ rozlíšením
  • 8 až 12 GB RAM, typ LPDDR5
  • 128 až 256 GB úložisko, typ UFS 3.1 bez microSD slotu
  • 5000 mAh batéria so 68 W nabíjaním
  • 50 Mpx hlavný, 50 Mpx ultraširoký a 2 Mpx makro/hĺbkový fotoaparát
  • 60 Mpx selfie kamera
  • Odolnosť IP52
  • Android 12

Modelu Edge 30 Ultra k prémiovej „ultra“ triede chýba pár náležitostí, pokiaľ sa čísla vyššie potvrdia.

Absentuje bezdrôtové nabíjanie či tele objektív s optickým priblížením. Radi by sme videli aj vyššiu odolnosť, konečne na úrovni IP68. Ani inak štandardné FHD+ nie je tým najlepším, čo vo vrcholovej triede zariadení nájdeme.

Bude to problém? Ani nie. Základom úspechu tohto smartfónu bude s najväčšou pravdepodobnosťou priateľská maloobchodná cena, ktorá mu pomôže presadiť sa medzi konkurentmi.

Motorola dosahuje úspechy hlavne v strednej triede zariadení, najlepšie sa predávajú dostupnejšie smartfóny série Moto G. Vo vlajkovom klube veľa plusových bodov nezbiera, možno to model Edge 30 Ultra zmení.

Aktuálna cena modelu Motorola Moto G100

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať