virtualna realita

iPhony majú byť o 10 rokov minulosťou, Apple vraj uvažuje o prechode na rozšírenú realitu

Na zaručenie úspešného prechodu bude Apple musieť do 10 rokov predať aspoň miliardu zariadení podporujúcich rozšírenú realitu.

Apple bez akýchkoľvek pochýb patrí medzi najinovatívnejšie spoločnosti technologickej sféry. Keď Steve Jobs v roku 2007 predstavil svetu vôbec prvý iPhone, publikum vrátane novinárov ostalo v nemom úžase. Bývalý riaditeľ spoločnosti ho totiž predstavil ako kombináciu troch samostatných produktov, a to smartfónu s dotykovým displejom, revolučné mobilné zariadenie a zariadenie schopné internetovej komunikácie.

Od tohto ikonického momentu ubehlo už 14 rokov, počas ktorých sa toho veľa zmenilo. Dnes smartfóny iPhone berieme ako bežnú záležitosť, nakoľko sú široko zaužívané aj u nás. Ani to však zrejme nebude trvať navždy.

Apple má okrem iného pripravovať vlastný inteligentný headset s podporou pre AR, čiže rozšírenú realitu. Hoci zatiaľ nie je isté, či headset bude na fungovanie vyžadovať pripojenie k smartfónu alebo nie, renomovaný analytik Ming-Či Kuo si je istý, že bude schopný pracovať ako samostatná jednotka. Produkt by tak podľa neho mal oveľa väčšiu šancu na úspech, informuje 9to5Mac.

Tvrdí, že ak bude headset predstavený len ako doplnok pre iPhone či Mac, potenciál pre budúci rast produktu nebude ktovieako veľký. No na druhú stranu, headset schopný fungovať samostatne, respektíve bez závislosti na inom zariadení, zrejme bude mať aj vlastný ekosystém, čo môže byť pre zákazníka oveľa pohlcujúcejší a intenzívnejší zážitok.

TIP REDAKCIE
Smartfónom OnePlus 6 skončila softvérová podpora, oznámil výrobca

Apple čaká veľká výzva

Analytik sa ďalej vyjadril aj ku plánu Apple nahradiť smartfóny iPhone za rozšírenú realitu, a to už v priebehu najbližších 10 rokov. Píše, že na dosiahnutie tohto cieľu bude potrebné, aby konečný AR produkt dokázal podporovať širokú škálu aplikácií, nie len niektoré. No to nie je všetko. Kuo dopĺňa, že na zaručenie úspešného prechodu bude Apple musieť do 10 rokov predať aspoň miliardu zariadení podporujúcich rozšírenú realitu.

Tento číselný údaj vychádza z počtu aktívnych iPhonov po celom svete. Tých je aktuálne viac ako miliarda, pričom je tu potenciál na budúci rast.

Aký je váš názor na tento plán? Myslíte si, že skutočne budeme do 10 rokov namiesto smartfónov používať rozšírenú realitu?

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 13 Pro

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať