Kráľ marketingu? Steve Jobs raz hodil iPhone cez celú miestnosť, chcel ohromiť žurnalistov

Tento legendárny okamih sa odohral krátko po predstavení vôbec prvého smartfónu iPhone v roku 2007.

Zajtra to bude presne 10 rokov od smrti Stevea Jobsa, jedného zo zakladateľov spoločnosti Apple. Pochopiteľne, tak významné, i keď smutné jubileum, nemôže ostať bez povšimnutia. Z tohto dôvodu začína mnoho ľudí, ktorí mali tú česť sa s Jobsom stretnúť, spomínať na jeho najnevšednejšie momenty. A medzi tie nepochybne patrí aj deň, kedy zobral iPhone a hodil ho cez celú miestnosť. Prečo? Aby zaujal žurnalistov.

Tento legendárny okamih sa odohral krátko po predstavení vôbec prvého smartfónu iPhone v roku 2007, píše server MacRumors. Jobs navštívil hlavné sídlo denníka The Wall Street Journal v New Yorku, kde malej skupine žurnalistov ponúkol prvý pohľad na prototyp zariadenia.

Jedným z týchto reportérov bol Roger Cheng, ktorý dnes pracuje pre publikáciu CNET. Spomína si, že sa jeden z prítomných žurnalistov spýtal na odolnosť smartfónu, na čo Jobs reagoval skutočne netradičným spôsobom – zariadenie hodil cez celú miestnosť. Prítomné osoby ostali v tichom očakávaní. Našťastie pre Jobsa, iPhone ostal bez újmy.

Steve Jobs
Steve Jobs (FOTO Tom Coates / flickr.com)

Napriek tomu však išlo o značné riziko. Ak by smartfón nevydržal, jeho renomé by to zrejme veľmi neprospelo. “Táto spomienka jasne ukazuje, kam až bol Jobs ochotný zájsť, aby urobil dojem,” tvrdí Cheng. “Predstavte si, aká katastrofa by to bola, keby sa iPhone rozbil pred toľkými novinármi.”

Steve Jobs prvý iPhone predstavil v skutočne veľkom štýle, nakoľko v tom čase išlo o čosi nevídané. Dá sa povedať, že ho na pódiu opísal ako tri samostatné produkty – smartfón s dotykovým displejom, revolučné mobilné zariadenie a prelomové zariadenie schopné internetovej komunikácie.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Jobs 5. októbra 2011 podľahol zákernej rakovine pankreasu. Mal 56 rokov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať