Vlajkové lode z radu Galaxy S22 budú v jednom smere mierne zaostávať. O čo ide?

Je to problém? Ako sa to vezme. Nižší výkon, pochopiteľne, znamená pomalšie nabíjanie. Ďalšou vecou je, že konkurencia, ako je napríklad Xiaomi, už disponuje zariadeniami s podporou aj pre 120 W nabíjanie.

Vlajkové lode z radu Galaxy S od spoločnosti Samsung vždy ponúkali to najlepšie z najlepšieho, a to minimálne na najbližších 6-7 mesiacov, kým na trh nedorazil o niečo pokročilejší Galaxy Note. A platí to aj teraz, avšak s tým rozdielom, že Note nahradili skladacie smartfóny. V jednom smere však modely z radu Galaxy S mierne zaostávajú, a podľa všetkého sa to nezmení ani budúci rok.

Rad Galaxy S21, špecificky najvyšší model v podobe Galaxy S21 Ultra, ponúka špičkové špecifikácie v každom možnom smere. Nádherný displej, kvalitná konštrukcia, najvyššie kapacity pamätí a batérie, jednoducho všetko na maximum. Má však aj slabý článok, a to nabíjanie, ktoré dosahuje len 25 W.

Pred časom sa objavili špekulácie, že Samsung testuje technológiu oveľa rýchlejšieho, konkrétne 65 W nabíjania, ktoré malo byť súčasťou radu Galaxy S22. Ten má byť predstavený v januári budúceho roku, teda ak sa výrobca nerozhodne uprednostniť model Galaxy S21 FE.

Opäť len 25 W

Mnohých by, pochopiteľne, takéto vylepšenie potešilo, nakoľko vyšší výkon znamená vyššiu rýchlosť nabíjania. Žiaľ, certifikácia 3C celú túto predpoveď posiela do teplých krajín. Objavili sa v nej modely s označením SM-S9080, SM-S9060 a SM-S9010, ktoré majú reprezentovať tri chystané zariadenia z radu Galaxy S22. Kľúčovou informáciou je, že podporujú opäť len 25 W nabíjanie. Nabíjačka nesie označenie ET-TA800. Tú Samsung používa už približne dva roky, píše Android Authority.

Je to problém? Ako sa to vezme. Nižší výkon, pochopiteľne, znamená pomalšie nabíjanie. Konkurencia, ako je napríklad Xiaomi, už disponuje zariadeniami s podporou aj pre 120 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

No na druhú stranu, pomalšie nabíjanie taktiež znamená pomalšiu degradáciu batérie, čo znamená, že by mala užívateľovi vystačiť oveľa dlhšie.

Aký je váš pohľad? Želali by ste si vo výbave chystaných vlajkových lodí od Samsungu rýchlejšie nabíjanie alebo vám 25 W bohate stačí?

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať