POZOR: Aktualizácia na Android 12 môže znefunkčniť niektoré modely z radu Xiaomi Mi 11

Zatiaľ nie je isté, ako veľmi je chyba rozsiahla, respektíve koľko smartfónov presne postihuje. Ak však vlastníte jeden zo spomenutých modelov, odporúčame vám zatiaľ aktualizáciu na nový systém neinštalovať.

Xiaomi je jednou z prvých spoločností, ktorá svojim užívateľom umožnila aktualizovať na Android 12. Vydala beta verziu rozhrania MIUI, ktorá so sebou okrem iného prinášala aj najnovšiu generáciu operačného systému, a to pre modely z radu Mi 11. Tí, ktorí sa už nevedeli dočkať a túto možnosť využili, však o chvíľu trpko ľutovali.

Ako píše server Gizchina, zariadenia sa mali po inštálácii balíkov s označeniami V12.5.1.0.SKBMIXM, V12.5.1.0.SKKMIXM a V12.5.1.0.SKAMIXM zmeniť na nepoužiteľné “tehly”. Užívateľom ostalo len jediné riešenie, a to obrátiť sa na servisné centrum. V tomto prípade nešlo o stabilnú verziu Android 12, ale o testovaciu verziu šíriacu sa prostredníctvom programu Mi Pilot.

Spoločnosti pri akomkoľvek softvéri, ktorý sa nenachádza v plnej verzii, varujú svojich užívateľov ohľadom možného výskytu chýb. Pri Mi 11 však ide o extrémne závažné nedostatky. Aj keď nie je reč o stabilnej verzii systému, aktualizácia by nemala byť dostupná, ak je jej výsledkom pokazenie zariadení. Konkrétne bol tento nepríjemný jav spozorovaný pri modeloch Mi 11, Mi 11 Ultra a Mi 11i.

Aktualizáciu pre istotu zatiaľ neinštalujte

Zatiaľ nie je isté, ako veľmi je chyba rozsiahla, respektíve koľko smartfónov presne postihuje. Ak však vlastníte jeden zo spomenutých modelov, odporúčame vám zatiaľ aktualizáciu na nový systém neinštalovať. Xiaomi sa k situácii doposiaľ nevyjadrilo.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať